Kabızlık İlacı: Kabizliga Ne İyi Gelir? Kabızlığa İyi Gelen Şeyler Acı Çehre

Kabızlık ilacı İle artık siz de kabizliga elveda deyin! İşte kabızlığa anında çözüm... Kabızlık sorununu bilen bilir. Hem zihinsel hem de bedensel yaşanan büyük bir problemdir ve acilen vücudu rahatlatacak çareler aranmalıdır.

Kabızlık İlacı: Kabizliga Ne İyi Gelir? Kabızlığa İyi Gelen Şeyler Acı Çehre

Kabızlık İlacı İle Kabizliga Elveda! İşte Kabızlığa Anında Çözüm...

Kabızlık ilacı ile ilgili yazımızda kabizliga dur diyeceksiniz. Kabızlığa anında çözüm olacak bu içeriğimiz işinize yarayacak. Kabızlık sorununu çeken çok daha iyi bilmektedir. Hem zihinsel hem de bedensel yaşanan büyük bir problemdir ve acilen vücudu rahatlatacak çareler aranmalıdır.

Kabızlık bir çok hastalığın başlıca sebebidir. Bu yazımızda bir çok kişinin kabızlığa anında çözüm olarak gördüğü ve kabızlıktan ishale dönüşen bağırsak hareket etkisini sağlayacak doğal ve bitkisel kabızlık ilacı olan yöntemden bahsedeceğiz.

Öncelikle genel beslenme şeklinizi düzenlemeniz ve bağırsak hareketlerinizi olumsuz etkileyen her şeyden uzak durmanız gerekiyor. Günlük yaşam tavsiyelerinin bulunduğu Kabızlıktan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı? başlıklı yazıya göz atmanızı tavsiye ederiz.

En İyi Kabızlık İlacı Acı Çehre Tohumu İle Kabızlığa Anında Çözüm

Bağırsak hareketlerini son hızına çıkaracak, kabızlıktan kurtaracak ve ishal edecek olan mucizevi bitki.

Kabızlık İlacı: Kabizliga Dur Deyin! Acı Çehre İle Kabızlığa Anında Çözüm

Acı çehre tohumu mucizevi bir bitkidir. Her aktardan kolayca temin edebileceğiniz ve evinizde bir avuç kadar sürekli bulundurmanız gereken bir tohumdur. Kabız olduğunuz dönemde, (durgun ve ağır bağırsak hareketleri) size sihirli değnek değmişçesine rahatlatacak ve hatta 3-4 saat kadar evden çıkamayacak kadar etkilidir. Genelde aktarlar bunu kullandıktan sonra 3-4 saat evden ayrılmayın şeklinde de uyarırlar.

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır?

Acı çehre tohumu, kabız olduğunuz her hangi bir zamanda sadece bir tanesini çiğneyin. Üzerine bir bardak su içebilirsiniz. Tadı fena değil.

Direk hap atar gibi yutmanız fayda sağlamayacaktır, çiğnenmesi gerekmektedir.

Acı çehre tohumu, genel olarak ishal etmek için kullanılan bir bitki tohumudur. Bazı kişilerde hiç işe yaramazken, bazı kişileri de bir günlük süren uzun bir ishal durumuna sokabilmektedir.

İlk kullanımınızda vücudunuzu test etmek amacıyla en küçük tohumu çiğneyin, 1 saat içinde karnınızdan sesler gelmeye başlamadıysa 1 adet daha çiğneyin. Sayısını kendi bağırsak hareketlerinize göre belirleyin.

Bazı kişiler küçük bir acı çehre tohumu ile son derece ishal olurken bazı kişiler ise 3-4 adet kadar alabilmektedir.

Aç Karına Mı Yoksa Tok Mu kullanılır?

Acı çehre tohumunu sabah, öğle ve akşam yemeklerinden en az 30 dakika önce bol su tüketerek kullanılır.

Nasıl İshal Eder

Acı çehre tohumu, mide ve bağırsak durumunuza göre, yarım saat ile bir saat içinde bağırsak hareketleriniz inanılmaz seviyede artırcaktır. Sizi son derece rahatlatacaktır. Günlerce tuvalete gidemeyen kişilerin bu tohum sayesinde gün içinde 2-3 kez tuvalete gidebildiği gözlemlenmiştir.

Acı çehre tohumu Faydaları ve Zararları

En çok zayıflamak için tercih edilen bir bitki tohumudur. Genel olarak insanlar zayıflama diyetlerini desteklemek için kullanırlar. Ama kabızlık için de son derece etkili bir ilaçtır.

İştahı Azaltır
Acı çehre otunun iştah kapatıcı etkisi sürekli yemek yeme ihtiyacını gidermeye yardımcı olur.

Tatlı isteğini azaltır
Vücudun tatlı ihtiyacını giderir, tüketildiğinde tatlı isteği hissetmezsiniz.

Yağ yakımı
Vücutta biriken fazla yağı yakmaya yardımcı olur. Aynı zamanda düzenli olarak tüketildiğinde yağ yaktırıcı etkisiyle beraber hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

Prostat
Prostat hastalıklarına da iyi geldiği, tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir.

Ödemi Atar
Ödemden oluşan vücutta biriken şişlikleri acı çehre tohumu hızla atmaya yardımcı olur.

Toksin
Vücuttaki toksinleri atar.

Kan Şekeri

Kan şekeri dengesini sağlar. Diyabet hastalarına (Şeker Hastaları) faydalı bir bitkidir.

Sarkıklıklar
Hızlı kilo vermeyle ortaya çıkan vücutta ki sarkmaları gidermeye yardımcı olur.  Aynı zamanda kilo verirken ortaya çıkan vücutta ki sarkmaları engeller.

Kas Kitlesini Korur
Acı çehre otu kilo verirken kas sisteminizin de zayıflamasına engel olmaktadır. Hızlı kilo verildiğinde kasların erimesini geciktirir.

Acı Çehre Tohumu Zararları ve Yan Etkileri

Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Bu bitki türünün faydaları için sürekli tüketmek zararlı olabilir.

Tavsiye edilen şekilde kullanmak ve alışkanlık haline getirmemek önemlidir.

Özellikle hamilelere, ciğerlerinde ve böbreklerinde herhangi bir sağlık sorunu olanlara acı çehre tohumu kullanımı önerilmez.

Acı çehre tohumu vücutta ki fazla biriken suyu attığı için aşırı tüketimi sıvı kaybına neden olmaktadır. Bu da ilerleyen zamanlarda halsizlik ve beraberinde yorgunluk şikâyetlerini getirmektedir.

Acı çehre tohumunun fazla tüketilmesi çeşitli hastalıklara da sebebiyet verebilmektedir. Bu bitkiyi tüketenlerin düzenli beslenmeleri ve bu konuda çok dikkatli olmalarında fayda vardır.

Fazla tüketilmesi durumunda mide bulantıları, ishal ve mide sancıları ortaya çıkacaktır. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Kabızlık Neden Olur Hamilelikte Kabızlık Kabızlık İçin Kabızlığa İyi Gelen Kabızlık Nedir Bağırsak Tembelliği Kabızlık İçin İlaç Reçetesiz Kabızlık İlaçları Kabızlık Nedenleri Kabızlığa Çözüm Kabızlık Belirtileri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK