deneme bonusu
Paradoks
İbrahim Kurt

Paradoks

Paradoks: kökleşmiş inanç, gelenek, düşünce yapınıza aykırı her şey.

Sizin de olmuştur öyle zamanlarınız, yapmak istediğiniz aykırı şeylere yönelme arzusu bu yönelmeyi gerçekleştirmiş veya gerçekleştirmemiş olmanız pek bir şey değiştirmez desem de değişir, deneyim düşünmenin artısıdır.

Paradoks hayatımızın her alanında şeytani dürtümüzün en tatlı hissiyatıdır yasaklanan, bunu aile, sosyal çevre veya dinsel yapı da yapmış olabilir.Sebep ne olursa olsun yapılmaması gereken şeydir. Bizi buna iten nedir?  Paradoksla ne alaka! Diyebilirsiniz. Haklısınız.Bende nerden geldim buraya konuyu neden bu kadar uzatmaya gerek duydum diye düşünüyorum ama ne yapalım girdik işte bir belaya içinden çıkacağız artık, mecbur. Siz de okuyun mesajlarınız veya arkadaşlarınız yerinde olacak yani başınızı kaldırdığınızda değişen bir şey olmayacak, sevgilinizden özür dileyebilirim sizin için o da anlar muhtemelen; anlamayacaksa bırakın kendi yoluna baksın bir yolu da olamayacaktır her türlü kazançtasınız.

Paradoks, on beş yaşınızda eve geç gitmemeniz gereken zamanlarda dayak yeme riskini göze alıp geç gitmenizdir, bu sizin için maceradır, ebeveynleriniz için paradokstur.Umarım anlamayacak kadar zayıf bir kapasiteye sahip değilsinizdir, anlamadıysanız esnaflığa başlayabilirsiniz sizin için en hayırlı karar bu olacaktır.

Bu satıra geçtiyseniz anladınız o zaman başka bir örnekle daha açalım konumuzu alkol alan bir din adamının alkol alması paradokstur, alkol almak için din görevlisi olmayı bırakıyorsa normaldir. Şu an düşüncenizde din adamının alkolü bırakmasını düşündüyseniz bir paradoks daha yaşadınız.Hayat sizi geleneklerle şekillendirir, sizin şu an ki yapınız kendiniz istediğiniz için değil! sosyal çevrenin, ailenin, dinin, izlediğiniz dizinizin, dinlediğiniz şarkının bestesinin bir sonucudur.Siz bir apartmanın asansörü, zili, merdiveni, duvarı bile olamayan sadece sahibinin istediği zaman çık evimden diyebileceği şeylersiniz her neyseniz işte, kısacası kendiniz başlı başına paradokssunuz yani asıl var olma sebebinizin aykırısı, hem dinin görevlisi nedir? nasıl bir isim kim koydu ya bu ismi sözlüğe onu da başkazaman okursunuz, umarım.

Aykırılık, babanıza beni neden yaptın diye sorduğunuz soruya alacağınız ‘’olmayaydın iyiydi de…’’ cevabına olan şaşkınlığınız değildir. (Kamu spotu)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!