deneme bonusu

Koronavirüs ve Temizlik

Yıkanmayan halılar korona virüse davetiye çıkarıyor. Evlerdeki halıların sıklıkla yıkanması gerekir. Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ederken halı yıkamacılarda da yoğunluk oluştu.

Koronavirüs ve Temizlik

Zamanında yıkanmayan halılar korona virüse zemin hazırlıyor. Evdeki halıların belirli aralıklarla yıkanması gerekir. Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ederken halı yıkamacılara da ilgi arttı.

Uzmanlar, kişisel bakım kadar ev temizliğinin de önemine vurgu yapıyorlar. Ev temizliği denince akla gelen en önemli eşyalardan halıların temizliği de bu noktada önem kazanıyor. Temizlenmeyen halılar koronavirüse 'kapı' açıyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Beylikdüzü halı yıkama firması yetkilisi Rıza Er, "Evlerimizde, halılar bebeklerin oyun alanıdır. Sürekli temas halinde olduğumuz yerlerdir. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerler halılardır. Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Bu sebeple vatandaşlarımız halılarını düzenli, periyodik aralıklarla yıkatmalıdır." dedi.

"Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır"

Halıların temizliğinin önemi hakkında açıklamalarda bulunan Er, "Ülkemiz ve dünyamız küresel bir salgınla karşı karşıya. Bu küresel salgınla mücadelede önemli bir konu da kişisel temizliktir. Bunun yanında ortam temizliği de çok önemlidir. Ortam temizliği denince akla gelen ve en çok vakit geçirdiğimiz evlerimiz, dolayısıyla halılarımızın temizliği çok önemlidir. Evlerimizde, halılar bebeklerin oyun alanıdır. Sürekli temas halinde olduğumuz yerlerdir. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerler halılardır. Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Bu sebeple vatandaşlarımız düzenli ve periyodik aralıklarla halı yıkama yaptırmalıdır." açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!