deneme bonusu

Başakşehir Çilingir ve En Yakın Anahtarcı Nerede?

Başakşehir çilingir ya da Kayaşehir çilingir servisi olarak işinin ehli ve sertifikalı oto anahtarcıları veya bir başka şekilde ifade edilen çilingircilerin her geçen gün büyüyen Başakşehir ilçesinde bulunması zorlaşıyor. Şehir merkezinin dışında sanayii sitelerinde bulunan Oto anahtarcılarına ulaşmakta sorun oluyor. Peki Oto anahtarcı ne demek? Başakşehir'de en yakın oto anahtarcıya nasıl ulaşılır?

Başakşehir Çilingir ve En Yakın Anahtarcı Nerede?

OTO Anahtarcısı, (çilingir) öteden beri bir meslektir. Çilingir etik değerlere sahip olmalıdır. Aksi taktirde anahtarınızın bir kopyasını çıkarabilir. Evinizin kapısını açan çilingir ile otomobilinizin kapısını açan çilingir arasında bir fark yoktur. Sonuç itibariyle ikisinde de kilit vardır. Arabanızın anahtarını kaybettiğiniz gibi evinizin de anahtarlarını kaybetme ihtimaliniz her zaman vardır. Bazen de kilidiniz bozulabilmektedir. İlk yapılması gerekenlerden birisi en yakın Kayaşehir çilingir olarak sertifikalı ve işinin uzmanı anahtarcı çağırmak olacaktır. Peki çilingir ne demek? oto anahtarcı ne demek? En yakın oto anahtarcı nerede bulurum?

ÇİLİNGİR NE DEMEK 
Sözlük anlamı: kilit anahtar gibi demirciliğin İnci işlerini yapan ustaya çilingir denir. Eskiden Şimdiki gibi hazır kilitler olmadığı için çilingir hem döküm ile anahtar ve kilit yapan hemde kapalı kapıları açan kişi olarak bilinirdi. Çilingir, dikkatli ve sabırlı olmalı. sabıka kaydı bulunmamalı. Sorumluluk sahibi olmalıdır. Sağlık ve görme sorunu bulunmamalıdır. el ve parmaklarını iyi bir şekilde kullanabilmelidir. Marifet sahibi ve etik değerlere bağlı olmalıdır. Anahtarcılar ve Çilingirler Odası’na kayıtlı olmalıdır.

BAŞAKŞEHİR ANAHTARCI BAŞAKŞEHİR ÇİLİNGİR KAYAŞEHİR OTO ANAHTARCI
Otomobilinizin bozulan kilidi veya kaybettiğiniz anahtar dolayısıyla yapılacak çok şey yoktur. İlk aklımıza gelen bir çilingir olacaktır. Ancak her çilingir otomobilinizin kapısını açamayabilir. Bunun için kendi alanında uzmanlaşan oto anahtarcı bulmak gerekecektir. Bir çok çilingir arabanızın kapısını açmak için teşebbüs edebilir. Ancak, arabanıza zarar verme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden işin erbabını bulmak gerekir. Bütün mesleklerde olduğu gibi çilingirlik mesleği de profesyonel bir meslektir ve tecrübe ve bilgi birikimi ister. Çilingirlik mesleği kilidi veya kapıyı kırmak değil, hiç bir şekilde eve veya araca zarar vermeden kilidi açmak, sorunu çözmek demektir.

BAŞAKŞEHİR ÇİLİNGİR EN YAKIN OTO ANAHTARCI NEREDE?
Başakşehir çilingir ve oto anahtarcılarını veya yukarıda belirttiğimiz gibi oto çilingircilerini bulmak için özel bir gayret sarfettiğiniz zamanlar olabilir. Otomobilinizin anahtarlarını kaybettiğiniz, veya içeride unuttuğunuz zaman aklınıza ilk gelen şey en yakın oto anahtarcısı ile iletişime geçmek olacaktır. Bu haberimizde sizi en yakın Başakşehir çilingir, Kayaşehir çilingir ve oto anahtarcısına yönlendirmek istedik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!