deneme bonusu

Kayaşehir Posta Kodu Kaç?

Kayaşehir posta kodu kaç? haberimizde Başakşehir'e bağlı Kayaşehir'in tüm bölgelerine ait posta kodu bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kayaşehir Posta Kodu Kaç?

Kayaşehir posta kodu kaç? haberimizde Kayaşehir'in posta kodunu bulabilirsiniz. Ülkemizde kullanılan, mektup ve kargo gönderimlerinde gönderinin adrese daha hızlı gitmesini sağlayan posta kodları işleyişi kolaylaştırmaktadır.

Kayaşehir posta kodu haberimizi de ziyaretçilerimizin talebi doğrultusunda hazırladık. Aynı zamanda kargo, mektup ve diğer gönderilerin alıcı adrese hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak için PTT tarafından her ile bir posta kodu tanımlanmıştır. Posta kodları, her ne kadar gönderinin açık adresi zarflara eklense de mektup ve kargoların ulaştırılmasında kullanılması gereken il ve ilçelere tanımlanan karışık sayılardan oluşan kodlardır.

Kayaşehir Posta Kodu Kaç? Kayaşehir Posta Kodu Kaç?

Türkiye'nin 81 iline özel ve ayrı ayrı tanımlanan posta kodları 4 ve 5 rakam arasında değişmektedir. Aynı zamanda Türkiye'de posta dağıtımı konusunda yetkili kurum olan PTT tarafından tanımlanan posta kodları aynı zamanda il, ilçe ve mahalle olarak da sorgulanabilmektedir.

İşte Başakşehir, Kayabaşı Mahallesi'ne bağlı Kayaşehir posta kodu: 34494

Tüm Bölgeleriyle Kayaşehir Posta Kodu

  • Toki Kayaşehir Posta Kodu: 34494
  • Kayaşehir Mah. Posta Kodu: 34494
  • Kayaşehir 5. Bölge Posta Kodu: 34494
  • Kayaşehir 19. Bölge Posta Kodu: 34494
  • Kayaşehir 14 Bölge: 34494
  • Kayaşehir 7. Bölge Posta Kodu: 34494
  • Kayaşehir Bulvarı: 34494
  • Kayaşehir 17.Bölge: 34494
  • Kayaşehir Fenertepe: 34494

Posta Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?

Posta kodu tüm ülkelerde mevcuttur. Ayrıca dünya genelinde posta kodu, PIN ya da ZIP Kodu olarak da bilinmektedir. Ayrıca, posta adresine eklenen, bazen boşluklar veya noktalama işaretleri içeren bir dizi harf veya rakam veya her ikisidir. Aynı zamanda postaları sıralama amacı ile de kullanılmaktadır. Üstelik 2021'in Ağustos'tan beri, posta kodu gerektiren 160 ülke, liste halinde Evrensel Posta Birliği'nde listenmektedir.

Posta kodları genellikle coğrafi bölgelere atanır. Ancak, bireysel adreslere, devlet kurumlarına, büyük şirketlere ve fazla posta alan kurumlara özel kodlar atanmaktadır. Aynı zamanda buna en iyi örnek de Fransız CEDEX sistemidir. Aynı zamanda posta kodlarının gelişimi, nüfus arttıkça ve çevrenin karmaşıklığıyla posta dağıtımının artan karmaşıklığını yansıtmaktadır. Üstelik bu önce büyük şehirlerde oldu. Posta kodları, büyük şehirlerdeki posta bölgesi numaralarıyla tanınmaya başlandı. Bununla birlikte Londra ilk olarak 1857'de 10 bölgeye ayrıldı. Ayrıca bu 4 bölge ise şu şekildedir: Doğu Merkez, Batı Merkez, K, NE, D, SE, S, SW, W ve KB. Bununla birlikte 1864 yılında ise, Liverpool ve Manchester'ı kapsayan 4 bölge oluşturuldu. Kayabaşı Mahallesi Facebook'ta!

toki kayaşehir posta kodu kayaşehir mah posta kodu kayaşehir 5. bölge posta kodu kayaşehir 19. bölge posta kodu kayaşehir 14 bölge posta kodu kayaşehir 7. bölge posta kodu kayaşehir bulvarı posta kodu kayaşehir 17.bölge posta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!