deneme bonusu

Waffle Keyfi Şimdi VR Waffle Evi Kayaşehir AVM'de!

VR Wafflevi adı ile Kayaşehir AVM içerisinde açılan VR Waffle Evi, otantik mimarisi ile konuklarının beğenisini kazanıyor.

Waffle Keyfi Şimdi VR Waffle Evi Kayaşehir AVM'de!

Kayaşehir'de açılan VR Wafflevi, taze meyveler ve kaliteli çikolatalarla yapılan enfes waffle lezzetlerini, cafe ortamında sıcak ve soğuk içecekler eşliğinde sunuyor...

VR Waffle Evi Kayaşehir AVM

-Ahşaptan imal edilelen özel salıncaklı masalar
-Yayılma Köşesi adında özel kitap okuma köşesi
-Taze meyveler ve özel çikolata ile bezenmiş Enfes Waffle
-Nane ve çileklerin mekanda üretilerek özenle hazırlandığı el yapımı limonata
-Kum ateşinde pişirilmiş Türk kahvesi

Waffle Nedir?

Waffle, Belçika asıllı bir hamur tatlısıdır. Üzerinde erimiş çikolata (pralin), krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika'da "Brüksel usulü" olarak adlandırılır. Yine Belçika'nın bir kenti olan Liège ise waffle hamurunun tek başına fırından çıktığı haliyle yenmesine verilen addır. Hamuru biraz daha altın sarısındadır, kremalize olan şekerin gevrekliği hamurun üstünde tadılabilir. Belçika usulü waffle hamuru dikdörtgen, Liège usulü ise uçları erimiş dikdörtgen görünümündedir. Her ikisi de kare şeklindeki derin çukur gözenekleri ile meşhurdur. Bu gözeneklerin derinlikleri 1 cm'yi bulur.

Belçikalı moule à oublie
Waffle sade, ayrıca tereyağı, çikolata, süt reçeli, meyveler, bal, reçel veya jöleler, çikolatalı krema, fıstık ezmesi, akçaağaç şurubu, çikolata şurubu, karamel, krem şanti, pudra şekeri gibi tostlarla yenebilir:

Bir waffle, iki plaka arasında pişirilmiş, karakteristik boyut, şekil ve yüzey izlenimli şekillendirilmiş, mayalanmış bulamaç veya hamurdan yapılmış bir tabaktır. Kullanılan gofret demiri ve tarif türüne göre birçok varyasyon vardır. Waffleler dünya çapında, özellikle de Belçika'da, bir düzineden fazla bölgesel çeşidi bulunarak yenir. Gofretler ticari olarak önceden hazırlanır ve dondurulduktan sonra taze veya basitçe ısıtılabilir.

Dünyada kahvaltıda yenileninden, patates ve pirinçlisine kadar birçok çeşidi bulunan waffle Türkiye'de Türk damak tadına uygun hale "İstanbul usulü" olarak dönüştürülmüştür. İstanbul usulü waffle hamuru Amerikan usulü ile benzerlik gösterir, sandviç şeklinde yapılır. İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her ilinde bulunan Waffle, şimdi de en lezzeli hali ile Kayaşehir AVM'de yer alan VR Waffle Evi'nde müdavimleri ile buluşuyor. Üzerine envai çeşit tatlı ürün konulup, çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık, çerez parçacıkları vb. ile zenginleştirilen Waffle için bu türde beş kalpli, çiçek şeklinde ve üzeri bal peteğine benzer desenler bulunan pişirme makinası kullanılır.

VR Waffle Evi Kayaşehir AVM
Adres: Kayabaşı Mah. Rabia Cad. Merkez Kayaşehir AVM A Blok 9 157 Başakşehir İstanbul.
Telefon: 0 212 687 00 28

Waffle Nedir? Waffle Nasıl Yapılır? Waffle Ne Demek? Waffle Nasıl Yenir? Kayaşehir kafeler Kayaşehir'de kafe Kayaşehir'deki cafeler Kayaşehir'deki kafeler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!