deneme bonusu

Kayaşehir Şehir Parkı Projesi bitmek üzere

TOKİ‘nin İstanbul Kayaşehir’de inşaatı süren 1,5 milyon metrekarelik dev şehir parkı çok yakında açılacak. İşte TOKİ Başkanının, Kayaşehir parkı açıklaması.

Kayaşehir Şehir Parkı Projesi bitmek üzere

TOKİ‘nin İstanbul Kayaşehir’de inşaatı süren 1,5 milyon metrekarelik dev şehir parkı çok yakında açılıyor. İşte TOKİ Başkanından, Turan'ın Kayaşehir parkı açıklaması.

İstanbul'un nefes alan sosyal alanlarına bir yenisi daha ekleniyor. TOKİ tarafından Kayaşehir'de 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde yapımını sürdürdüğü dev şehir parkında geri sayım sürüyor. TOKİ Başkanı Turan Kayaşehir parkı için tarih verdi.

Sosyal konut üretimi ile her yıl 60 binden fazla sosyal konut inşa eden ve vatandaşı ucuz yollu ev sahibi yapan TOKİ, diğer taraftan sosyal alanların inşaatında önemli rol model olmuş durumda. Şehirlerin ihtiyacı olan yeşil alanlar geliştiren idare, 2018 yılında hayata geçireceği İstanbul Kayaşehir'deki dev şehir parkının açılışına hazırlanıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul Kayaşehir'de dev park inşaatına hızla devame diyor. Kayaşehir parkında incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, proje hakkında bilgiler alırken, parkın açılış tarihi verdi.

İstanbul Kayaşehir'deki dev şehir parkının açılışı ne zaman yapılacak belli oldu.

Konuyla alakalı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, "İstanbul ve Kayaşehir'i yeşille buluşturacak 1,5 milyon metrekarelik parkımızın birinci etabının inşaatında incelemelerde bulunduk. 4 etaptan oluşacak  parkın ilk etabında 338 bin 803 metrekarelik bölümü inşa edeceğiz" dedi.

Yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediğimizi parkımızın ilk etabında 73 farklı tipte bitki, 224 bin 601 metrekarelik çim-yeşil alan, 4. 500 yapraklı ağaç, 2 bin 600 ibreli ağaç, 85 bin 500 çalı, 5 bin 900 otsu bitki ve 57 bin 250 adet yer örtücü bitki olacak dyen TOKİ Başkanı Turan, "Kayaşehir parkının toplam uzunluğu 5,5 kilometre parkımız 300 metre eninde olacak. Kayaşehir merkezinden Fenertepe'ye doğru uzanacak sahada, koru  alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları  ile sosyal tesisler bulunacak. Park içerisinde konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği dört adet  etkinlik platformu, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitki bahçeleri ve  iki adet biyolojik gölet  olacak. İnşa edeceğimiz parkımızla vatandaşlarımız yeşille daha çok buluşacak" ifadelerini kullandı.

Kayaşehir Sular Vadisi Projesi Başakşehir Botanik Park Nerede Kayaşehir'e Neler Yapılacak Kayaşehir Vadisi Kayabaşı Şehir Parkı Kayapark Kayaşehir Kayaşehir Botanik Park Projesi Kayapark Projesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!