deneme bonusu

Ekrem İmamoğlu Vali Tartışması Son Dakika!

Ekrem İmamoğlu Vali Tartışması ile troller adeta bayram etti. Dün bir açıklama yapan İmamoğlu, ''Vali bana tuzak kurdu'' dedi.

Ekrem İmamoğlu Vali Tartışması Son Dakika!

Ordu'da yaşanan VIP tartışması hakkında konuşan Ekrem İmamoğlu, Valinin kendisine tuzak kuruduğunu belirterek, “Polislerle direnç varmış gibi gösteriyorlar" dedi.

YSK’nın kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Ordu Havalimanı’nda yaşanan VIP tartışması ile ilgili açıklamalar yaptı. NTV’de soruları yanıtlayan İmamoğlu, Ordu Valisi’nin kendisine tuzak kurduğunu belirterek, “Polislerle direnç varmış gibi gösteriyorlar. Günün sonunda polislere kusura bakmayın, bu sizinle olan bir olay değildir. Hakkınızı helal edin" deyip geçtik” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben bir bayram tebriği için Trabzona gittim. Çünkü oralıyım. Köyümde birkaç yüzyıldır yaşayan bir aileyiz. Bizim bir geleneğimiz var. Ata mezarlarımız var. Bayramlaşma ötesinde bir şey yaşadık. Bence Karadeniz'in yaşadığı en büyük bayramlaşmaydı. Muazzam bir şey. Giresun aynı, Ordu aynı. 21 konuşma yaptım. Muazzam bir şey. Her ilçede.
 
Ben bir özel uçak kiralayarak (altını çizeyim) Trabzon'a gittim. Trabzon'da beni nereden karşılayacaklar bilmem ki. Gittiğimiz yerde sorumlu insanlar var. Bizi VIP'ten karşıladılar. Geldik otobüsümüze bindik köyümüze gittik. Ertesi sabah bayramlaşmanın büyük bir kalabalığa dönüşmesini yaşadık. Derken bu güzel buluşmayı örtmek isteyen bir anlayış. Görünen figür Ordu Valisi'dir. Bir tuzak kuruldu bize.
 
Ben oraya gidene kadar nereden çıkacağız onu bilen birisi değilim. Havaalanına girdik, VIP'ın giriş bariyerleri açıldı. Arabaları çektik. Orada insanlarla fotoğraf çekinmeye başladım. Benim annem, babam, kız kardeşim x-ray cihazından geçti.
 
İçeri girdiğimizde bir bağrışma, çağrışma. Ne oluyor ne bitiyor dediğimde. Annemle karşılaştım, benzi atmış. Biz her yerden gideriz evladım" diyor. "Buradan girişmizi yasakladılar", "Kim yasakladı" dedim.
 
Bu bir tuzak dedim. Polislerle direnç varmış gibi gösteriyorlar. Günün sonunda polislere kusura bakmayın, bu sizinle olan bir olay değildir. Hakkınızı helal edin" deyip geçtik. "yok onu dedi bunu dedi"
 
Konuşacaksa basın, medya, 1 milyona yakın insanın Karadeniz sahilinde bizi karşılamasını konuşsun.İnsanların gösterdiği ilgiye uygulanmış, provoke edilmiş bir süreçtir. Vali bey'e kim talimat vermiştir, onu sorgulamak lazımdır. Vali bey bize tuzak kurmuştur. Kim talimat vermiş açıklasın.

“TC’NİN 100 YILLIK BİR KURULUŞUNU HANGİ İTHAMLA SUÇLUYORSUNUZ?”

Sizde 72 yaşındaki annenizin yüzünü beyaz görünce insanları dışarı çıkartırsınız ya da kavga edersiniz bilemem. Ben kavga etmedim tutanak uydurma. Teşekkür ettiğim polisler ne söylediğimi biliyor. Bu tuzaklar çok defa da kurulmuştur. Benim bir anlık yüzümdeki sertlik size çok sert geliyorsa ben sizi bu ülkenin bakanlarının söylediği sözleri analiz etmeye davet ediyorum. Bir günden öbür güne söyledikleri yalanı tarif etmeye davet ediyorum. Vali basitlik yapmıştır. Vali beyin kurduğu da bir tuzaktır. Özür borcu vardır gündem yaratmıştır. Bakın diyorsunuz ki ‘Siyasete alet olmuş bir grup’ siz bile bence bir kusur işliyorsunuz. Yani bir firmadan o uçağın kiralanmasıyla ilgili ki ben bu işlerle ilgilenmem. O uçağı Binali Yıldırım kullanırken ne kadar analiz etmişse. Ya da diğer bakanlar o firmadan ne kadar helikopter ve uçak kiraladığında ne kadar  analiz etmişse… Benim arkadaşlarım da o kadar analiz etti. Yani Türkiye Cumhuriyeti’nin yaklaşık 100 yıllık bir kuruluşunu hangi ithamla suçluyorsunuz?

“SAYIN YILDIRIM, SORULARIN GÖRÜŞÜLMESİNİ TALEP ETMİŞ”

İçerikle ilgili sunan kişinin özgün kalması zorunda ve gündemi toparlayıcı zihinlerde 31 Mart günü dahil olmak üzere zihinlerde hangi soru varsa sorulmasından yanayım. Bir sınırlamanın gazetecinin oradaki duruşuna ters olacağı kanaatindeyim. O özgürlüğünün ve özgünlüğünün korunmasından yanayım. Asla bir sınırlama olmasından yana değilim. Bana soruları yollamasa da olur bu kadar net söylüyorum. Kendileri nasıl hazırlıyorlarsa elbetteki eşitliğin korunması halinde. Ama sanıyorum Sayın Yıldırım, soruların görüşülmesini talep etmiş. Yani biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım. İstanbul’un dününü yarınını, 31 Mart öncesini sonrasını, 6 Mayıs sürecini, 18 günlük süreci hepsini konuşalım istiyorum.

Bana da yazanlar var; ‘O kabul etmedi şimdi de siz vazgeçin’ diye. Olur mu öyle şey? Asla. Biz 17 yıldır bu neden yapılmıyor diye ısrar eden bir anlayışa sahibiz. Dolayısıyla bugün pozisyon değişti; tereddütler arttı çok detaya girmeyelim. Böyle şeyleri ben doğru bulmam. Kaldı ki ben bu münazaraya alışık bir insanım. Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğum dönemde, bir belediye başkanı olarak sizin oturduğunuz koltuk misali bir koltuğa oturup sağıma soluma ilçedeki siyasi parti ilçe başkanlarını 5 yıl boyunca en büyük festivale davet edip beni sorgulayın bende cevap vereyim diyen bir insanım. Bazı partiler hiç gelmemeyi tercih etti. Ama birçoğu katıldı. Bu olması gereken inanılmaz ferahlık rahatlık yaratır toplumda. Yani çekişmeler, iftiralar, yalanlar hepsi söner gider. Çünkü insanlar birbirlerine bakarken zaten söyleyeceklerinin içerisinde emin olmadığı ne varsa unutur. Kimse hakkında bir iftira atmışlığım yok, İstanbul’u konuşmuş birisiyim.

 

Ekrem İmamoğlu İt Dedi Ekrem İmamoğlu Vali İt Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Canlı Ekrem İmamoğlu Twitter Ekrem İmamoğlu Ordu Ekrem İmamoğlu İt Ekrem İmamoğlu Canlı Yayın Ekrem İmamoğlu Nereli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!