deneme bonusu

Ekrem İmamoğlu 145 Yıl olayı nedir?

Ekrem İmamoğlu 145 yıl olayı ile gündeme damga vururken, yandaş basın ise olayı başka yöne çekmeye çalışıyor...

Ekrem İmamoğlu 145 Yıl olayı nedir?

 

Ekrem İmamoğlu 145 Yıl olayı nedir?

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasının hala verilmemesine ilişkin 145 yıl vurgusu yaptığı açıklamada "145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz" dedi. Henüz YSK tarafından açıklanmayan resmi seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasının hala verilmemesine ilişkin yaptığı açıklamalarda “145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz” dedi. Hükümet medyası İmamoğlu’nun bu sözlerini hedefine oturttu. İmamoğlu’nun Osmanlı’ya hakaret ettiğini ileri sürdü. Alperen Ocakları da İmamoğlu’nun bu sözlerini hedef aldı.

Peki İmamoğlu bu sözlerle neyi kast etti?

Yandaş A Haber muhabiri bugün, Ekrem İmamoğlu’na “‘145 yıllık demokrasi mücadelesi veriyoruz’ sözleriniz ile neyi kastettiniz? diye sordu. Ekrem İmamoğlu 145 yıl olayı ile ilgili sorulan soruya “Yaklaşık 145 yıldır dediğim şey Osmanlı döneminin sandıkla ve seçimle tanıştığı gün 1. Meşrutiyet’tir. Dediğim şey çok net aslında herkes biliyor. Demokrasi denin başka ne akla gelebilir” diye yanıt verdi. A Haber muhabiri “net 145 yıl demiştiniz” deyince İmamoğlu “Hayır yaklaşık dedim buradan ne aradığınızı bilmiyorum ama benim anlattıklarım gayet nettir” dedi.

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Beylikdüzü'nden İstanbul'a Başarı Hikayesi

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı ile sadece İstanbul'da değil, Türkiye'de de milyonlarca kişinin kalbini kazanan İmamoğlu evli ve 3 çocuk babası olup, 1991’den bu yana İstanbul Beylikdüzü’nde yaşamaktadır.

Ekrem İmamoğlu Twitter Ekrem İmamoğlu Kimdir Ekrem İmamoğlu Son Dakika İstanbul Ekrem İmamoğlu Ekrem İmamoğlu Seçim Sonuçları Ekrem İmamoğlu Canlı Ekrem İmamoğlu İnstagram
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!