deneme bonusu

Bakandan Kanal İstanbul Projesi, 3. Havalimanı ve Çanakkale 1915 Köprüsü müjdesi

Ulaştırma Bakanı Arslan: ''Kanal İstanbul Projesi güzergahı belli oldu. 42-43 kilometrelik bir güzergah. 2017 içinde kazma vurabiliriz'' dedi.

Bakandan Kanal İstanbul Projesi, 3. Havalimanı ve Çanakkale 1915 Köprüsü müjdesi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ‘’Kanal İstanbul Projesi’’nde bu yıl içinde kazma vurabiliriz. Kanal İstanbul güzergahı belli. 42- 43 kilometrelik bir güzergah" dedi.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, milyonlarca kişi tarafından merak edilen Kanal İstanbul güzergahı belli oldu mu? Kanal istanbul son dakika, Kanal istanbul son durum ve Kanal İstanbul Projesi ile alakalı tüm soruları A Haber ekranlarında cevapladı. Bakan Arslan, Varlık Fonu'nun dev projelere finansman sağlayacağını söyledi.
 
İşte Bakan Arslan'ın Kanal İstanbul'la alakalı açıklamalarından önemli satırbaşları;
Kanal İstanbul dahil ülkemizin yaptığı birçok büyük projeye kaynak oluşturmada Varlık Fonu klasik alıştığımız ticari kredilerin dışında çok daha uygun şartlarda bize imkanlar sağlayacak.
 
Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temeli 18 Mart 2017'de atılacak.
5 güzergah üzerinde çalışılıyor. Bunların da kendileri arasında artıları ve eksileri var. Bütün diğer bakanlıkların, kurum ve kuruluşların talepleri de ve özellikle İstanbul'un Trakya yakasının büyümesi de dikkate alınarak artıları - eksileri ortaya konup hangisi daha avantajlıysa ki o konuda son aşamaya geldik. Ve finans yöntemi gereği de eğer farklı argümanlar dereye sokacaksak onu da dikkate alarak güzergahı belirleyeceğiz.
 
KANAL İSTANBUL
Hedefimiz bu sene içerisinde kazma vurma aşamasına getirmek. Diğer küçük projeler gibi 3-4 yılda bitebilecek bir proje değil. Bu süreyi de dikkate alarak bir an önce başlamak istiyoruz. Güzergah, 42- 43 kilometrelik bir mesafeye sahip olacak.
 
KANAL İSTANBUL'DA İMZALAR ATILIYOR
Anlaşmada yer alacak, "seyir kanallarının inşası ve yönetimi konularında idari ve teknik uzmanlığın paylaşımı için iş birliği platformu kurulması"na ilişkin madde kapsamında, Türkiye'de inşasına başlanacak, "Kanal İstanbul" projesi için Panama Hükümeti'nden teknik ve idari destek alınabilecek. Kanal İstanbul'da imzalar atılıyor...
 
3. HAVALİMANI
3. Havalimanı yüzde 42 oranında tamamlandı, herhangi bir gecikme de sözkonusu değil. Hedefimiz 2018'in ilk çeyreğinde 1. fazı devreye sokmak. Sahada şuan 22-23 bin kişi çalışıyor ve havalar izin verdiği sürece bu rakam 30 bine kadar çıkacak. 2000'i ağır olmak üzere yaklaşık 3 bin iş makinası kullanılmakta. Rize- Artvin Havaalanı projesinde sözleşme imzalandı.
 
Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Avrasya Tüneli'nden günde 30 bin araç geçiş yapıyor.
 
ETİKETLER: 3. havalimanı,kanal istanbul projesi ne aşamada,kanal istanbul son haberler,kanal istanbul,kanal istanbul güzergahı,kanal istanbul son durum,kanal istanbul projesi,kanal istanbul projesi son durum,kanal istanbul nereden geçecek,kanal istanbul son 24 saat,kanal istanbul 2017,kanal istanbul son dakika,kanal istanbul ne zaman başlıyor,kanal istanbul güzergahı son dakika,kanal istanbul güzergahı belli oldu mu,kanal istanbul projesi nedir,kanal istanbul ne zaman başlayacak,kanal istanbul haberleri,3. havalimanı ihalesi,arnavutköy,3. havalimanı harita,3. havalimanı nerede,istanbul 3. havalimanı,3. havalimanı iş ilanları,3.havalimanı,3. havalimanı inşaatı,3. havalimanı ne zaman bitiyor,3. havalimanı son durum,istanbul 3. havalimanı nerede,3. havalimanı ne zaman bitecek,3. havalimanı projesi,3. havalimanı metro,3. havalimanı ne zaman açılacak,3. havalimanı maliyeti
3. havalimanı kanal istanbul projesi ne aşamada kanal istanbul son haberler kanal istanbul kanal istanbul güzergahı kanal istanbul son durum kanal istanbul projesi kanal istanbul projesi son durum kanal istanbul nereden
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarısız: Ana makine yükü aşıldı hatası kesin çözümü
Başarısız: Ana makine yükü aşıldı hatası kesin çözümü
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik