deneme bonusu

Kayabaşı'nda asker uğurlama

Kayabaşı Mahallesi sakinleri tarafından 97/1 tertip olarak vatani görevini yapmak üzere askere gidecek gençler için köy meydanında uğurlama töreni düzenlendi.

Kayabaşı'nda asker uğurlama
Kayabaşı Mahallesi köy meydanında gerçekleştirilen asker uğurlama törenine, asker aileleri, yakınları ve çok sayıda Kayabaşılı vatandaşlar katıldı. Kayabaşı Mahallesi Merkez Camii imamı Mehmet Bingöl Hoca efendinin yaptığı dua ile başlayan programda, vatani görevini sürdürmekte olan güvenlik güçleri ve askerlik görevine yeni başlayacak askerler için dua edildi.
 
Mehmet Bingöl, okuduğu asker duasının ardından hadis-i şerif ve ayet-i kerimelerden örnekler vererek yaptığı konuşmasında, "Bir gün ve bir gece sınırda nöbeti tutmak, gündüzü oruçlu gecesi ibadetli geçirilen bir aydan daha hayırlıdır. Şayet kişi bu nöbet esnasında vazife başında iken ölürse, yapmakta olduğu işin ecri ve sevabı kıyamete kadar devam eder, şehid olarak rızkı da devam eder ve kabirdeki sorgu meleklerinden güven içinde olur." dedi.
 
Tören, vatani görevini yapmaya hazırlanan 20 yaşındaki gençlerin, aileleri ve uğurlama törenine katılan vatandaşlarla helalleşmesinin ardından yüzün üzerinde araç sahibinin katılımı ile oluşan konvoyun mahalle sınırlarında tur atması ile sona erdi.
 
Vatani Görevlerine Uğurlanan 97/1 Tertip Gençlerin İsimleri Şu Şekilde;
  • Mustafa Köse / MANİSA / KIRKAĞAÇ
  • Çağatay Şafak / MANİSA / KIRKAĞAÇ
  • Rasim Karagöl / MANİSA / KIRKAĞAÇ
  • Melih Kapçak / MANİSA / KIRKAĞAÇ
  • Ramazan Ermutuş / MANİSA / KIRKAĞAÇ
  • Bayram Bingöl / MANİSA / KIRKAĞAÇ
  • Ahmetcan Ermutuş / ÇANAKKALE / EZİNE

Haber: Kayabasimahallesi.com

Kayabaşı asker uğurlama asker uğurlama duası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!