deneme bonusu

Reina katilinin son hali ve ilk ifadesi!

Reina gece kulübünün katliamcısı teröristin ilk ifadesi gün yüzüne çıktı. Reina’da 39 kişiyi katleden Abdulgadir Masharipov’un, Suriye Rakka’daki ‘DEAŞ emiri’nden Yılbaşı gecesi İstanbul Taksim’de katliam yapması için emir aldığı öğrenildi. Abdulgadir Masharipov, ‘’Taksim’e gittim fakat fazla güvenlik önlemi bulunuyordu. Bana talimatı veren kişiyle tekrardan temasa geçtim. Bölgede yeni hedef aramamı istedi. Sahilde ticari taksiyle dolaştım. Reina gece kulübü uygun görünüyordu. Rakka’daki kişiye sordum, kabul etti” şeklinde konuştu.

Reina katilinin son hali ve ilk ifadesi!
Reina gece kulübünün katliamcısı teröristin ilk ifadesi gün yüzüne çıktı. Reina’da 39 kişiyi katleden Abdulgadir Masharipov’un, Suriye Rakka’daki ‘DEAŞ emiri’nden Yılbaşı gecesi İstanbul Taksim’de katliam yapması için emir aldığı öğrenildi. Abdulgadir Masharipov, ‘’Taksim’e gittim fakat fazla güvenlik önlemi bulunuyordu. Bana talimatı veren kişiyle tekrardan temasa geçtim. Bölgede yeni hedef aramamı istedi. Sahilde ticari taksiyle dolaştım. Reina gece kulübü uygun görünüyordu. Rakka’daki kişiye sordum, kabul etti” şeklinde konuştu.
 
Yılbaşı akşamı İstanbul Ortaköy’deki Reina isimli eğlence merkezini Kalaşnikof silahla tarayarak 39 kişiyi acımadan öldüren DEAŞ’lı cani terörist Abdulgadir Masharipov geçtiğimiz akşam İstanbul Esenyurt’ta bulunan Özyurtlar Nşehir sitesinde yakalanırken, ilk ifadesi ile ilgili detaylara ulaşıldı. Afganistan’da El Kaide eğitim kamplarında özel olarak silahlı eğitime tabii tutulduğu, ardından da DEAŞ’a geçtiği tespit edilen katliamcı terörist, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgusunda verdiği ifadede hedefi ne şekilde belirlediklerini şu sözlerle anlattı:
 
İRAN ÜZERİNDEN TÜRKİYE KAÇAK GİRİŞ YAPMIŞ
“Geçtiğimiz yıl ocak ayında Suriye’deki savaşa katılmam için aldığım talimat üzerine İran üzerinden Türkiye’ye geldim. Konya’ya yerleştim. Konya’da bulunduğum sırada Rakka’dan talimat geldi. Yılbaşı gecesi Taksim’de eylem yapmam talimatı verildi. Taksim’de yaptığım keşif görüntüsünü gönderdim. Taksim’de mutabık kalındı. Yılbaşı akşamı Taksim’e geldim ancak çok yoğun önlem vardı. Eylemi yapmak mümkün görünmüyordu. Bana talimatı veren kişiyle yeniden temas kurdum. Aramızda Taksim’in eylem için uygun olmadığı kanaatine vardık. Bölgede yeni bir hedef aramam talimatı verdi. Ben de taksiyle saat 22.00 sıralarında sahilde tur attım. Reina eylem için uygun görünüyordu. Fazla güvenlik önlemi göze çarpmıyordu. Bu durumu bana talimat veren kişiye aktardım. Reina’nın uygun olduğunu söyledim. O da kabul ederek Reina’da eylemi yapmamı söyledi. Ben de taksiyle Zeytinburnu’na geldim. Kaldığım evdeki silahı alarak Reina’ya geldim ve eylemi gerçekleştirdim.”
 
ÖNCE BAŞAKŞEHİR KAYAŞEHİR'DE BİR EV
İstanbul İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin iki hafta izini sürüp yakaladığı teröristle ilgili elde edilen bilgilere göre Masharipov, yılbaşında eylem yapmak üzere Konya’dan 16 Aralık’ta İstanbul’a geldi. İlk olarak Başakşehir’de örgütün bir evine yerleştirildi. Eylemden iki gün önce Zeytinburnu’na taşındı. Yılbaşı gecesi Reina’da 39 kişiyi öldürdü. Katliamın ardından flashbang’lerden birini elinde patlatarak, yaralıymış gibi Reina’dan çıktı. Bindiği taksinin sürücüsüne parası olmadığını söyleyince Kuruçeşme’de indirildi. Daha sonra yine bir taksi çevirdi. Parası olmadığını, Zincirlikuyu’ya kendisini bırakmasını istedi. Zincirlikuyu’da başka bir taksiye binerek parayı indiğinde vereceğini belirtti. Zeytinburnu’na geldi. Bir Uygur restoranında çalışan arkadaşlarından taksi parasını aldı. Geceyi burada geçirdi. Sabaherkenden evden çıktı. Önce Başakşehir’e gitti. Buradaki örgüt evinden biri Iraklı 2 kişi kendisini Esenyurt’ta yakalandığı siteye götürdü. Kendisini eve yerleştiren kişi, bir Iraklı’yı yanında bırakıp ayrıldı. Daire daha önce kiralanmıştı. 6 Ocak’ta, örgütün güvenli ev olarak nitelediği daireye yerleşti.
 
BAKIRKÖY’DE KAÇMIŞ
Teröristle katliamdan sonra ilk temas, saldırının ertesi günü Bakırköy’de sağlandı. Bakırköy’de uygulama yapan trafik ekibindeki polis, arka koltukta oturan teröristi tanımıştı. Kimlik istediği sırada aniden hareketlenen otomobilden polise ateş açıldı. Daha sonra otomobil Beyoğlu’nda terk edilmiş olarak bulundu. Otomobili kullanan ve Çin pasaportu taşıdığı belirlenen Doğu Türkistanlı emniyetteki ifadesinde taşıdığı kişinin Reina saldırganı olduğunu teyit etti. Bu olaydan sonra teröristin Başakşehir’den Esenyurt’a götürüldüğü belirlendi.
 
ESENYURT ÖZYURTLAR NŞEHİR SİTESİNDE 3 GÜN İZLENDİ
Polis çemberi daraltırken yapılan teknik ve fiziki takipte, teröristin Esenyurt’ta kaldığı evle ilgili detaylı bilgi toplandı. Operasyondan 3 gün önce polis siteyi ve evi yakın takibe aldı. 3 günlük takibin ardından teröristin evde olduğuna yönelik bilgiye ulaşılınca önceki gece saat 23.00 sıralarında Terörle Mücadele Operasyon Timleri koçbaşı ile kapıyı kırarak içeri girdi. Özel harekât polisleri de operasyona destek verdi. Polis, teröristin ilk anda kaçmaya çalıştığını daha sonra kaçamayacağını anlayınca gözaltına alınmamak için direndiğini belirtti.
 
GIDA MALZELELERİ
Evde kolilerce yumurtalar, komidin üstünde muz gibi meyveler, masalarda çikolatalar, bal, reçel kavanozları, kuruyemişler ilk dikkat çeken detaylar. Bulunan fişe göre alışveriş neredeyse 1 ay önce toplu yapılmış. Buzdolabında dondurulmuş tavukla birlikte artık rengi değişmiş meyveler var. Ayrıca evdeki dağınıklık arasında makyaj malzemeleri, kadın giysileri, parfüm ve saç maşası göze çarpıyor. “Sin çok delisin” yazılı bir not da evde dikkat çeken detaylar arasında bulunuyor.
 
ETİKETLER: reina katil,reina katliami,reina saldırganın ifadesi,reina katliamcısı son hali,reina katili son hali,reina katili kimdir,reina club,reina katili yakalanma ani,reina son durum,reina katilinin yakalanma anı,reina saldirisi video,reina saldırganının ifadesi,reina katili dayak,reina saldırısı video,reina katili son durum,reina katili esenyurtta hangi sitede yakalandı,reina saldırganının son hali,istanbul reina,rakka nerede,reina katilinin son hali,reina ne demek,reina katili son hali,reina katili,reina katili yakalandi,reina saldırganı,reina saldirgani,reina katilinin son hali,reina katliamcısı,reina saldırısı,reina katili yakalandı,reina saldırganının son hali,reina saldırganı son hali,reina teröristi,reina saldırganı yakalandı,reina katliamcısı yakalandı,reina katili ifadesi,reina katilinin ifadesi,reina saldirgani son hali,reina saldirisi,abdulkadir masharipov,reina ne demek,reina katliamcisi,reina saldırganın son hali,rakka,reina katili yakalanma anı,reina saldırganı ifadesi
reina katil reina katliami reina saldırganın ifadesi reina katliamcısı son hali reina katili son hali reina katili kimdir reina club reina katili yakalanma ani
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!