deneme bonusu

Bişkek'te düşen uçağın sahibi ACT Havayolları'ndan kahreden açıklama

ACT Havayolları, Kırgızistan'da meydana gelen uçak kazası ile ilgili olarak, ''uçağımız Bişkek'e inişte bilinmeyen nedenle pist başına düşmüştür'' açıklaması yaptı.

Bişkek'te düşen uçağın sahibi ACT Havayolları'ndan kahreden açıklama
ACT Havayolları web sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "16 Ocak 2017 (bugün) Hongkong Bişkek seferi yapmakta olan TC-MCL tescil işaretli uçağımız sabah 01:20 de, Bişkek'e inişte bilinmeyen nedenle pist başına düşmüştür. Dört kişilik ekibimizin son durumu hakkında net bilgilere ulaştığımızda tekrar bilgi verilecektir" sözlerine yer verildi.
 
UÇAKTA KİMLER VARDI?
Ayrıca Bişkek'te düşen uçakta, Kaptan Pilot İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci Pilot Kazım Öndül ile Yükleme Uzmanları Melih Aslan ile İhsan Koca bulunuyordu.
Emekli Hava Pilot Tuğgeneral olan Kazım Öndül, Afganistan'da görev yapmış, 2009'da dönemin ABD Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton tarafından övgüyle bahsedilmişti. Filosunda 8 uçak bulunan my CARGO dünyanın her tarafına yük taşıyabilmekte. Afganistanda Kabil, Kandahar ve Bagram; Irakta Basra ve Bağdat gibi çeşitli bölge ve şehirlere de sayısız charter uçuş gerçekleştiriyor. Özel Kargo, Değerli Kargo, Tehlikeli Madde, Kolay bozulan, çürüyen, değer kaybına uğrayan mallar, Canlı Hayvan ve İnsani Yardım Malzemeleri gibi kargoları taşıyan my CARGO Türk Sivil Havacılığına ilk kez Boeing 747 (Jumbo jet) uçağı getirmişti. Öte yandan THY Genel Müdürü Bilal Ekşide twitterdan yaptığı açıklamada üzüntülerini belirterek, Kırgızistan'da ACT Havayolları'na ait kargo uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz dedi.
 
ACT HAVAYOLLARI HAKKINDA
 
  Şirket, 2004 yılında kurulmuş, 2006 yılında Türk sivil havacılık duayenleri Yavuz Çizmeci ve Dağlar Çizmeci'nin 'HBK Investments' birlikteliği ile el değiştirmiştir. 2008 yılında % 21 özsermaye hissesi 'Manara Investments Ltd' tarafından alınmıştır. Manara dört lider Suudi iş grubu tarafından desteklenen bir yatırımcıdır.
 
  ACT Havayolları, 2007 yılında en saygın SCATA Tedarik Zinciri ve Taşımacılık ödülü olan 'Yılın Hava Kargo Operatörü' ödülünü kazanmıştır. 
 
  2011 yılında, Çinli HNA Group, ACT Havayolları hisselerinin % 49'unu satın almıştır. Hisselerinin % 50,9'u Dağlar Çizmeci'de %0.9'u diğer Türk ortaklarında bulunmaktadır. Bu ortaklık gerçekleştikten sonra ACT Havayolları'nın markası myCARGO olarak değişmiştir.
act havayolları, act airlines, act kargo, act havayolları kimin, dağlar çizmeci, act hava yollari anonim şirketi, act hava yolları, act havayollari, airporthaber, act havayollar, yavuz çizmeci, act uçak kazası, kazım öndül, act havayolu, boeing 747-400f, act cargo, tc-mcl, ibrahim gürcan dirancı, boeing 747, act havacılık, act ne demek, türk act havayolları
act havayolları act airlines act kargo act havayolları kimin dağlar çizmeci act hava yollari anonim şirketi act hava yolları act havayollari airporthaber act havayollar yavuz çizmeci act uçak kazası kazım öndül
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!