deneme bonusu

Kim Milyoner Olmak İster yeni sunucusu Murat Yıldırım'ın eşi kimdir?

Beğeniyle takip edilen genel kültür içerikli yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'in sunucusu değişiyor. merakla izlenen yarışma programı Selçuk Yöntem'in yerine başarılı oyuncu Murat Yıldırım sunacak.

Kim Milyoner Olmak İster yeni sunucusu Murat Yıldırım'ın eşi kimdir?
Kim Milyoner Olmak İster'in sunucu koltuğuna artık Murat Yıldırım oturacak. Beğeniyle takip edilen genel kültür içerikli yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'in sunucusu değişiyor. merakla izlenen yarışma programı Selçuk Yöntem'in yerine başarılı oyuncu Murat Yıldırım sunacak. Kim Milyoner Olmak İster'in sunucusu Kenan Işık 21 Mart 2014'te beyin kanaması geçirmiş, programı usta oyuncu Selçuk Yöntem devralmıştı.
 
PROGRAM MURAT YILDIRIM'A EMANET
3 yıldır programı sunan usta oyuncu, yerini sürpriz bir isme bırakıyor. Selçuk Yöntem'in koltuğunu devralacak ismi Mevlüt Tezel köşesinden duyurdu. Program artık son dönemin gözde ismi Murat Yıldırım'a emanet.
 
"HAYIRLI OLSUN"
Köşe yazısını Instagram sayfasında paylaşan Murat Yıldırım, altına 'hayırlı olsun' notunu düştü.
 
Murat Yıldırım Kimdir?
Anne ve babası aslen Mardinli olan dizi ve sinema oyuncusu Murat Yıldırım, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979'da Konya'da doğdu. Yıldırım,Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden sekizinci senesinde mezun oldu.
 
Özel hayatı
20 Haziran 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi. 30 Haziran 2014'te ise boşandılar. Londra'da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016'da Adana'da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi. Kız istemek için Recep Tayyıp ve Emine Erdoğan'ı devreye sokmuştu. Cumhurbaşkanı da düğün hediyesi olarak bir kuran göndermiş.
 
Yıldırım, Ekim 2015'te İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararınca "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, "örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat etti. Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı erteledi.
 
Kariyeri
Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım'ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.
2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.
 
2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakalödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.
Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya'ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.
 
2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.
2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırdı. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.
 
Filmografisi
Sinema
Yıl Başlık Rolü Notlar
2005 Organize İşler
(figüran)
2006 Araf
Cenk
2009 Güz Sancısı
Behçet Oyuncu (başrol)
2014 Kırımlı
Sadık Turan Oyuncu (başrol)
2015 Kocan Kadar Konuş
Sinan Oyuncu (başrol)
2016 Kocan Kadar Konuş: Diriliş
Sinan Oyuncu (başrol)
Televizyon
Yıl Başlık Rolü Notlar
1999 Ayrılsak da Beraberiz
 
2003 Hayat Bilgisi
 
Patron Kim?
(Konuk Oyuncu)
Ölümsüz Aşk
 
2004 Bütün Çocuklarım
Mesut
Büyük Yalan
Okan
2006-2007 Fırtına
Ali Oyuncu (başrol)
2007-2009 Asi
Demir Oyuncu (başrol)
2009 Ey Aşk Nerdesin
Polis (Konuk Oyuncu)
2009-2011 Aşk ve Ceza
Savaş Oyuncu (başrol)
2012 Suskunlar
Ecevit Oyuncu (başrol)
2016 Gecenin Kraliçesi[5]
Kartal Oyuncu (başrol)
Tiyatro
Yıl Başlık Rolü Notlar
Kimsesizler
 
Salaklar sofrası
Cheval Orijinali: Le Dîner de Cons
 
Kim Milyoner Olmak İster?
2 Ağustos 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programı. Selçuk Yöntem tarafından sunulmaktadır.
"Kim Milyoner Olmak İster?" yarışma programı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün izleyicileriyle buluşmaktadır.
Yarışmanın sunucusu Kenan Işık'ın 21 Mart 2014 tarihinde beyin kanaması geçirmesi ve programı sunamayacak olması nedeniyle, sezon sonuna kadar sırasıyla birçok ünlü dostu tarafından sunulmuştu. 15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 4. sezonun sunucusu Selçuk Yöntem olarak kararlaştırılmıştır.
Yarışma kuralları
 
Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. 2. soruda 1.000 TL, 7. soruda ise 15.000 TL'lik baraj soruları var. Yarışmayı kaybettiğiniz takdirde en son geçtiğiniz baraj sorusunun ödülü sizin olur. Çekildiğiniz takdirde en son yanıtladıgınız sorunun ödülünü alırsınız. Ayrıca size sunulan 4 joker hakkının 3'ünü istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Diğer joker hakkı yani çift cevap hakkı; 7. sorudan sonra kullanabilirsiniz.
 
Yeni yarışmada eski yarışmadan farklı olarak bir adet "sesli soru" sorulmaktadır. Yarışmacı öncelikle ses kaydını dinliyor ve ses kaydı ile ilgili olarak sorulan soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Sesli soru 2. baraj olarak kabul edilen 7. soru dahil olmak üzere ilk 7 soruluk bölümde sorulmaktadır.
 
Joker hakları
• Telefon: Yarışmacının başvuru sırasında adını verdiği 3 arkadaşından birini arayıp 30 saniye içinde soru hakkında fikir alışverişinde bulunabilir.
• Yarı yarıya (50:50): Bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele çıkarır.
• Seyirciye Sorma: Seyircilere verilen el bilgisayarı sayesinde sorunun cevap hakkında bir seçim yaparlar. Verilen cevaplar grafik olarak yansıtılır.
• Çift Yanıt: Daha önceki sürümlerinden farklı olarak eklenen bu joker sayesinde soruya 2 defa yanıt verilebilir; ancak jokeri kullanan yarışmacılar çekilemez ve sadece 7. sorudan sonra kullanılır. Ayrıca çift yanıtın kullanımı sırasında verilen ilk yanıt yanlış ise o yanıt gri renk ile gösterilir.
Eski Joker hakları
 
Soru Değiştirme: Sadece "Kim Bir Milyon İster" yarışmasında kullanılan bu joker sayesinde soru değiştirilebilir.
 
Sorular ve ödülleri
12. Soru - 1 Milyon TL
11. Soru - 250.000 TL
10. Soru - 125.000 TL
9. Soru - 60.000 TL
8. Soru - 30.000 TL
7. Soru - 15.000 TL - (Baraj)
6. Soru - 7500 TL
5. Soru - 5000 TL
4. Soru - 3000 TL
3. Soru - 2 000 TL
2. Soru - 1000 TL - (Baraj)
1. Soru - 500 TL
 
Yarışmanın en yüksek ödülü 1 milyon Türk Lirasıdır. Eski yarışmada 500 Milyar olan ödül, 2005 yılında paralardan 6 sıfır atılması nedeniyle 500 Bin YTL olmuştu. Fakat YTL'ye geçilip TL tedavülden kalkınca YTL'nin adı TL oldu ve Büyük ödül 500 bin TL oldu. Bu durumda programın adı da Kim Beş Yüz Bin İster? olarak değişti. Yeniden yayınlanan programda büyük ödül diğer ülkelerde yayınlanan programlardaki gibi 1 Milyon TL olarak belirlendi.
 
Eski Yarışma ile Yeni Yarışma Arasındaki Farklar
 
Kategori Eski Yarışma Yeni Yarışma
Joker Hakkı Telefon Jokeri, Seyirciye Sorma
Jokeri ve 50:50 Jokeri olmak üzere 3 tane. Telefon Jokeri, Seyirciye Sorma
Jokeri ve 50:50 Jokeri
15,000TL barajını geçmek şartıyla gelen x2 Jokeri olmak üzere 4 tane
Baraj Soruları 5. ve 10. Sorularda olmak üzere
2 tane. 2. ve 7. Sorularda olmak üzere
2 tane.
Soru Sayısı 15 Tane 12 Tane
Süre Kısıtlaması Süre kısıtlaması yok. 1. ve 2. sorularda 15 saniye,
3. 4. 5. 6. ve 7.
sorularda 45 saniye, diğer sorularda
süre kısıtlaması yok.
 
Dünyada ve Türkiye'de Milyoner
Birçok gelişmiş ülkede "Who Wants to Be A Millionaire?" (Kim Milyoner Olmak İster?) adıyla yayınlıyor. Yayın hayatına "Cash Mountain" adıyla başlamıştır. Dünyaca ünlü genel kültür bilgi yarışması programıdır. Türkiye'de ilk olarak önce Show TV onun ardından Kanal D′de olan Kenan Işık sunumuyla Kim Beş Yüz Milyar İster? adı ile başlamış Türk Lirası'ndan 6 adet Sıfır atılmasından sonra Show TV′de Kim Beş Yüz Bin İster? adını almış ve sunuculuğunu Kenan Işık yapmıştır. Daha sonra sunuculuğunu Haluk Bilginer yapmıştır. Onun ardından Star TV′de Kenan Işık sunumuyla Kim 1 Milyon İster? adıyla almıştır. Daha sonra atv′de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? adıyla başlamış ve sunuculuğunu tekrar Kenan Işık yapmaya başlamıştır. Türkiye'de şu ana kadar büyük ödül 1.000.000 TL'yi alabilen yarışmacı olmamıştır. Eski yarışmanın en büyük ödülü Beş yüz bin Yeni Türk Lirası ödülü de alabilen olmamıştı.
 
Yayınlandığı ülkeler
Ülkesi Yarışmanın adı
Almanya
"Wer wird Millionär?"
Arnavutluk, Kosova
"Kush do të bëhet Milioner?"
Avustralya
"Who Wants To Be A Millionaire? Hot Seat"
Azerbaycan
"Dövlətli Olmaq İstərdinmi Milyonçu?"
Finlandiya
"Haluatko miljonääriksi?"
Fransa
"Qui veut gagner des millions?"
Hindistan
"Kaun Banega Crorepati?"
İtalya
"Chi vuol essere milionario?"
İskoçya
"Tko želi biti miljunaš?"
Hollanda
"Lotto Weekend Miljonairs."
Avusturya
"Die Millionenshow"
Polonya
"Milionerzy"
Portekiz
"Quem Quer Ser Millionário?"
Rusya
"Кто хочет стать миллионером?"
İsviçre
Wer wird Millionär?"
Sırbistan
"Želite li da postanete Milioner?"
Güney Afrika
"Who Wants To Be A Millionaire?"
Birleşik Devletler
"Who Wants to Be a Millionaire?"
Vietnam
"Ai Là Triệu Phu??"
İngiltere
"Who Wants to Be a Millionaire?"
Bulgaristan
"Стани Богат"
 
ETİKETLER: kim milyoner olmak ister yeni sunucusu, kim milyoner olmak ister sunucusu, murat yıldırım, kim milyoner olmak ister, kim milyoner olmak ister oyna, sabah gazetesi kim milyoner olmak ister, kim milyoner olmak ister başvuru sonucu, kim milyoner olmak ister küfür, kim milyoner olmak ister sunucusu, kim milyoner olmak ister başvuru takip, kim milyoner olmak ister başvuru sorgulama, kim milyoner olmak ister takip, selçuk yöntem kim milyoner olmak ister, kim milyoner olmak ister soruları
Kim Milyoner Olmak Murat Yıldırım murat yıldırım eşi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!