66 yaşında hayatını kaybeden Toygun Ateş kimdir?

Corona virüs sebebiyle yoğun bakımda olan 66 yaşındaki oyuncu Toygun Ateş vefat etti. Peki Toygun Ateş kimdir, kaç yaşındadır?

66 yaşında hayatını kaybeden Toygun Ateş kimdir?

‘Gizemli Köy’ filmi çekimleri için Malatya’ya giden Toygun Ateş’in rahatsızlanması üzerine corona virüsü testi yapılmıştı.

6 Şubat’ta test sonucu pozitif çıkan Ateş, durumunda iyileşme olmayınca tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde entübe edilmişti.

Organ yetmezliği olduğu da ortaya çıkan Toygun Ateş bugün hayatını kaybetti.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakımda cihaza bağlı entübe olarak hastanemizde tedavi görmekte olan Toygun Ateş vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Toygun Ateş 9 gündür hastanemizde tedavi görmekteydi” denildi.

“ÖNCE BÖBREK YETMEZLİĞİ SONRA ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİ”

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, Toygun Ateş’in bugün vefat ettiğini belirterek şunları söyledi:

* Toygun Ateş 10 Şubat tarihinde Kovid-19 enfeksiyonu nedeniyle hastanemize yatırılmıştı, Covid servisinde tedavi görmekteyken, durumunun kötüleşmesi üzerine ertesi gün yoğun bakıma alındı.

* Yoğun bakımdaki tedavileri maalesef cevap vermedi. Hastanemizde entübe edilip, cihaza bağlandı.

* Önce böbrek yetmezliği sonra çoklu organ yetmezliği gelişti.

* Tedavisinin 9’uncu gününde burada vefat etti. Allah rahmet eylesin, sevenlerinin başı sağ olsun.

Toygun Ateş Kimdir?

2 Haziran 1954'te İstanbul'da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976'da ‘Mağlup Edilemeyenler' filminde başladı. O yıldan itibaren 100'den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer aldı. Ateş, ‘Perihan Abla’, ‘Şeref Meselesi’, ‘Sevda Kuşun Kanadında’, ‘İçerd’e ve ‘Ver Elini Aşk’ gibi birçok projede bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?