Kayseri’de HDP binası yakıldı! (BDP) Video

Kayseri'deki hain bombalı saldırının ardından halk, HDP binasına saldırdı.

Kayseri’de HDP binası yakıldı! (BDP) Video
   Kayseri'de vatandaşlar HDP binasına saldırdı. Kentte sabah saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından vatandaşlar Cumhuriyet Meydanına akın ederken, bir grup vatandaş da HDP binasına saldırdı. Polisin durdurmaya çalıştığı vatandaşlar, slogan atarak zorla binaya girmeye çalıştı. Polis ekipleri bina çevresindeki önlemlerini artırdı.
 
"İDAM İSTERİZ" SLOGANLARI
 
Kayseri’deki terör saldırısının ardından bir grup Kayseri Valiliği önünde toplanarak teröre tepki gösterdi. ’Bozkurt’  
 
işareti yapanların da bulunduğu grup, ’İdam isteriz’ sloganları attı ve daha sonra HDP binasına yürüdü.
 
Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan HDP binasına girmek isteyen gruba polis müdahale etti. Grup daha sonra binayı taşladı. Olay yerine gelen itfaiye aracının merdivenine zorla çıkan kişiler, parti tabelasını söküp indirdi. Binaya giren bazı kişiler ise televizyon, bilgisayar, koltuk, partiye ait broşürler ve flamaları aşağıya attı. Camları kıran grup daha sonra HDP binasında Türk Bayrağı açtı, bazı kişiler de üç hilalli MHPflaması salladı.
 
Binaya giren grubun aşağıya atılan eşyalar, yerde bulunanlar tarafından ateşe verildi. Dumanlar yükselirken, polis sık sık kalabalığa sakin olmaları ve dağılmaları yönünde çağrı yaptı. Bu sırada bazı kişiler anons yapan emniyet amirine sarılarak, "Yeter ki sizlere bir şey olmasın" dedi.
 
NELER YAŞANDI?
Genelkurmay Başkanlığınca, bugün saat 08.45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 askerin şehit olduğu, 48 askerin yaralandığı bildirildi.
 
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, '17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08.45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında, 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır.' denildi.
Yaralıların bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlandığı belirtilen açıklamada, menfur saldırıda sivil vatandaşların da yaralanmış olabileceğinin değerlendirildiği bildirildi.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada "Altısı ağır 55 yaralı var. 12'si yoğun bakımda. Sekiz şehidimizin kimliği belirlendi" dedi.
 
kayseri patlaması video,kayseri hdp binasi,kayseri hdp binası yakıldı,kayseri komando marşı,kayseri şehitleri listesi,kayseri komandoları,kayseri şehitler,kayseri bdp binası,kayseri sehitleri,kayseri komando,kayseri şehitleri,kayseri hdp binası,kayseri terörü lanetliyoruz,kayseri meydan canlı,kayseri şehitlerimiz,kayseri meydan canlı izle,kayseri hdp,kayseri şehitleri bugün,kayseri 1.komando tugayı,kayseri son dk,kayseri erciyes patlaması
kayseri patlaması video kayseri hdp binasi kayseri hdp binası yakıldı kayseri komando marşı kayseri şehitleri listesi kayseri komandoları kayseri şehitler kayseri bdp binası kayseri sehitleri kayseri komando kayseri şehitleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK