deneme bonusu

Sırmagrup'tan Photoshop'lu Halep skandalı!

İçecek sektörünün Türkiye’deki önemli firmalarından olan Sırmagrup, bugün Twitter ve Facebook hesaplarından yaptığı Halep'e yardım ettiğine dair Sırma logosunun Photoshop ile giydirilerek oluşturulan fake görsel paylaşımı ile sosyal medyayı sarsan bir skandala imza attı.

Sırmagrup'tan Photoshop'lu Halep skandalı!
   İçecek sektörünün Türkiye’deki önemli firmalarından olan Sırmagrup, bugün Twitter ve Facebook hesaplarından yaptığı Halep'e yardım ettiğine dair Sırma logosunun photoshop ile giydirilerek oluşturulan fake görsel paylaşımı ile sosyal medyayı sarsan bir skandala imza attı. Ürün yelpazesinde barındırdığı Damacana Su, Doğal Kaynak Suyu, Exclusive, Sade Maden Suyu, Meyveli, Vitaminli, Limonata, Schorle ve Ice Tea gibi zengin ürün çeşitleri ile Türkiye'de önemli bir pazara sahip olan Sırmagrup, sosyal medyada yankı uyandıran fake görsel paylaşımlı skandalın ardından yaptığı yazılı açıklamadı: “Güvenlik kaygıları nedeniyle desteğimizi göstermek adına temsili bir fotoğraf kullandık.” İfadelerini içeren bir tweet attı, fakat bu paylaşımı ne amaçla yaptıklarına dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. Sırmagrup’un Halep’te yaşanan insanlık dramından bu şekilde ucuz bir reklam anlayışıyla nemalanmaya çalışması Twitter kullanıcılarının tepkisine neden oldu. Sosyal medyada tepki çeken skandalın ardından Sırmagrup tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
   “Sırma Grup olarak Halep'te yaşananlara duyarsız kalamadık ve dün Kızılay aracılığıyla yardımlarımızı Halep'e yönlendirdik. Halkımızın bu konuda olan duyarlılığını aktif desteğe dönüştürmek adına sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşımda bulunduk. Bu paylaşımı yaparken de güvenlik kaygıları nedeniyle desteğimizi göstermek adına temsili bir görsel kullandık. Üzülerek belirtiyoruz ki paylaşılan görsel kamuoyunda tamamen yanlış algılanmış olup belirli kişilerce bir karalama kampanyası haline dönüştürülmek istenmiştir. Sırma grup olarak, bugüne kadar sosyal konularda her zaman üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Bu hassasiyetimizi bundan sonra da devam ettireceğiz."
 
İŞTE TEPKİ ÇEKEN O FOTOĞRAF;
 
Sırma Halep Sırma photoshop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!