deneme bonusu

Kanal İstanbul projesi başlıyor

Türkiye'nin en önemli projeleri arasında ilk sırada yer alan Kanal İstanbul projesi güzergahı ile ilgili ayrıntılar netlik kazanmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bazı belediyelere alt ölçekli plan düzenlemesi ile ilgili resmi yazı gönderdi. Küçükçekmece ve Arnavutköy ilçe belediyelerine gönderilen resmi yazıda; alt ölçekli çalışmalarına başlayabilirsiniz denildi. Kanal İstanbul projesi güzergahı ile ilgili net bir açıklama yapılmasa da artık master detaylar belirlendi.

Kanal İstanbul projesi başlıyor
   Türkiye tarihinin en önemli ve ses getiren projeleri arasında ilk sırada yer alan Kanal İstanbul projesi güzergahı ile ilgili ayrıntılar netlik kazanmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, güzergahın geçeceği belediyelerin müdürlüklerine alt ölçekli plan düzenlemesi ile alakalı resmi yazı yolladı. Küçükçekmece ve Arnavutköy ilçe belediyelerine gönderilen resmi yazıda; alt ölçekli çalışmalarına başlayabilirsiniz denildi. Kanal İstanbul projesi güzergahı hakkında kesin bir açıklama yapılmış olmasa da artık master planlarının detayları netlik kazandı.
 
Dünyada büyük yankı uyandıran ve halk tarafından da cevabı bir hayli merak konusu olan Kanal İstanbul ne zaman başlayacak şeklindeki sorular her geçen gün biraz daha netlik kazanmaya başlıyor. Ülkemiz haricinde dış dünyada da dikkat çeken Kanal İstanbul projesi ile ilgili artık nihayi aşamaya yaklaşıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, güzergahın geçeceği ilçe belediyelerinin ilgili birimlerine Kanal İstanbul projesi ile ilgili olarak alt ölçekli plan düzenlemesi yapılması konusunda resmi bir yazı yolladı. Kanal İstanbul'un geçeceği güzergah an itibariyle resmi olarak duyurulmasa da güzergahın Küçükçekmece ve Arnavutköy ilçeleri üzerinden geçeceğine kesin gözü ile bakılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından söz konusu belediyelere gönderilen resmi yazıda; ilgili birim olarak siz de projeye ait alt ölçekli çalışmalarınızı başlatabilirsiniz denildi. Projenin niyahi güzergâhına yönelik henüz net bir açıklama yapılmasa da artık Master palanına dair ayrıntılar netleşmeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın IBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) ve diğer kamu kuruluşları ile beraber hazırladığı ana planın da artık şekillendiği ve Kanal İstanbul güzergahı üzerinde yer alan arazilerin genel olarak katılımları yönünde tarım, konut Sanayi ve turizm ile ilgili de son projeleri açıklandı. Güzergahın geçeceği bölgenin ilçe belediyeleri şu an itibariyle 2017 yılı dahilinde yapımına başlanacak olan mega proje, bir diğer adı ile çılgın proje olarak da adlandırılan Kanal İstanbul'la ilgili son ölçeklerinin hazırlıklarını bitirmiş olacaklar. Dev proje tamamlandığında Kanal İstanbul bir sefer daha Karadeniz ve Marmara Denizi’ni birleştirecek. Mega proje tamamlandığında yalnızca bir kanaldan ibaret olmayacak; aynı zamanda küçük ölçekli yeni bir şehir de kurulacak. Kanal İstanbul’un fiziki özelliği ise 43 kilometre uzunluğunda, 400 metre genişliğinde olacak.
 
   Kanal İstanbul projesi son durum gelişmelerini ve haber mermezlerine düşen Kanal İstanbul haberleri ile ilgili detayları, ve merak uyandıran Kanal İstanbul nereden geçecek sorularının yanıtlarını, Kanal İstanbul ne durumda olduğu ile alakalı ayrıntıları, Kanal İstanbul son dakika gelişmelerini ve Kanal İstanbul son durum 2016 Kanal İstanbul son durum 2017 haberlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

kanal istanbul, kanal istanbul güzergahı, kanal istanbul son dakika, kanal istanbul projesi, kanal istanbul nereden geçecek, kanal istanbul projesi son durum, kanal istanbul haberleri, kanal istanbul ne zaman başlayacak, kanal istanbul son durum, kanalistanbul, kanal istanbul güzergahı son dakika, kanal istanbul son 24 saat, kanal istanbul 2016, kanal istanbul nedir, a haber kanal istanbul, 3. havalimanı, arnavutköy, kanal istanbul son haberler, arnavutköy haber, kanal istanbul ne zaman, avrasya tüneli, kanal istanbul video, kanal istanbul güzergahı belli oldu, tebernüş kireççi, kanal istanbul projesi güzergahı

Kanal İstanbul Projesi Kanal İstanbul Güzergahı Kanal İstanbul Nereden Geçecek Kanal İstanbul Son Dakika Kanal İstanbul Haberleri Kanal İstanbul Son 24 Saat Kanal İstanbul ne zaman başlayacak Kanal İstanbul ne zaman bitecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!