deneme bonusu

Kredi kartı borcu yapılandırma ve taksit geliyor!

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartlarında taksit sayısının artırılması ile alakalı olarak çalışma yaptıklarını ifade ederek, ‘Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz’ dedi.

Kredi kartı borcu yapılandırma ve taksit geliyor!
Gerek tüketici kredisi gerek kredi kartı borcu yapılandırma ile alakalı bir çalışma yaptıklarını açıklayan Akben, meselenin Finansal İstikrar Komitesi’nde de (FİK) tartışıldığını ve bu konuda çalışma yapılması kararı alındığını belirtti.
 
Her iki konu ile alakalı ödemelerin esnetilebilmesi yönünde çalışmaların bulunduğunu ifade eden Akben, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Detaylı çalışma en kısa sürede tamamlanacak” şeklinde konuştu.
 
Akben, çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini, ilgili tüm tarafların görüşü alınarak konuyu neticelendireceklerini açıkladı.
 
BDDK Başkanı Akben, kredi kartı yapılandırma ile alakalı olarak, “Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz” dedi.
kredi kartı borcu yapılandırma kredi kartı taksit kredi kartı yapılandırma kredi kartı borcu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!