deneme bonusu

1000 TL Pandemi Yardımını Kimler Alabilir?

1000 tl yardımı kimler alabilir? yeni tip koronavirüs sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL pandemi destek parası veriliyor.

1000 TL Pandemi Yardımını Kimler Alabilir?

1000 tl yardımı kimler alabilir? yeni tip koronavirüs sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL pandemi destek parası veriliyor. Ekonomik anlamdaki bu zorlu süreçte pandemi destek başvurusu yapmak isteyenler, "1000 TL yardım başvurusu nereden yapılır?" sorusuna yanıt aranıyor. Pandemi destek sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor.

Uzun süredir devam eden yeni tip koronavirüs (COVID-19) sürecinde ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlara çeşitli maddi destekler sağlanıyor. Bunların başında da 1000 TL yardım parası geliyor. Pandemi destek başvurusu yapan vatandaşlar, 1000 TL yardım parası için sorgulamanın nasıl yapılacağını araştırıyor.

1000 TL yardım parası başvurusu ve pandemi destek sonuçları e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Vatandaşlar e-Devlet'e T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile girerek hem başvuru yapabiliyor, hem sonuçları öğrenebiliyor.

Peki, 1000 TL Yardımı Kimler Alabilir?

Daha önce bu destekten faydalanan kişilerin yeniden pandemi destek ödemesi alması mümkün değil. Bu kişilerin yanı sıra 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesine göre kamu işçisi, 4/c maddesine göre memur olanlar ile SGK'dan gelir ve aylık alanlar ile İŞKUR'dan işsizlik ve kısa çalışma ödemesi alanların da bu destekten faydalanması mümkün değil. Bu kişiler tarafından yapılan başvurular doğrudan geçersiz sayılıyor.

1000 TL yardım parası için başvuru süreci ise T.C. Kimlik Numarasının son hanesinde yer alan rakama göre günlere ayrılmış durumda. Buna göre, son hanesi 0 olanlar pazartesi, 2 olanlar salı, 4 çarşamba, 6 perşembe, 8 ise cuma günü başvuru yapabiliyor. Hafta sonunda ise T.C. Kimlik Numarasının son hanesine bakılmaksızın herkes başvuru yapabiliyor.

Korona Yardımı 1000 TL Aile Yardımı Ne Kadar Pandemi Yardımı 2 Kez Alınabilir Mı Nakdi Ücret Desteği Pandemi Yardımı Devlet Yardımı Devlet Pandemi Yardımı E Devlet Pandemi Yardımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!