Okullar ne zaman açılacak? 2016 işte acilacak tarih

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir zaman kalışken, öğrencilerin akıllarındaki ortak soru: okullar ne zaman açılacak? Olmaya devam ediyor.

Okullar ne zaman açılacak? 2016 işte acilacak tarih
   Yaz tatilinin sona ermesine kaç gün var? Soruları öğrenciler ve veliler için büyük merak konusu oluyor. Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz 2016-1017 eğitim ve öğretim yılının başlamasına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, okulların 1-2 hafta kadar erteleneceğini belirtti. Öğrenciler okulların açılacağı gün için nefeslerini tutmaya başladı…
 
   2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ne zaman başlayacak? Yaz tatili ne zaman sona erecek? Şeklindeki soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliğinden yapılan açıklama doğrultusunda, 2016-2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül'de 2016 Tarihinde başlayacak. Okulların açılış tarihinin 19 Eylül olacağı açıklanmıştı ama bakanlıktan yapılan açıklamayla ve Türkiye genelinde ilan edilen OHAL sebebiyle açıklanan bu tarihinin Ekim ayına ertelenmesi gündeme geldi.
 
   2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla alakalı olarakak açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: “İçinde bulunduğumuz durumda Okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve o şekilde de olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak. Biz de bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız” dedi.
 
   MEB'DEN GELECEK RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR
   Yapılan bu açıklamaların sosyal medya ve internette konuşulması üzerine okullar daha mı geç açılacak sorusunu akıllara getirdi. Konuya dair MEB'den resmi bir açıklama bekleniyor.
Okullar ne zaman açılacak Okullar Ne Zaman Acilacak Okullar ne zaman açılacak 2016 2016 Okullar Ne Zaman Açılacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?