Vergi ve SGK borcu affı geliyor! Yapılandırma 2016

'Vergi borcu bulunan esnaf ve vatandaşların 30 Haziran'a kadar olan vergi, SGK sigorta ve BAĞKUR prim borçları yeniden yapılandırılacak' NTV canlı yayınına konuk olan Maliye Bakanı Ağbal "30 Haziran 2016’ya kadar olan vergi borcu, sigorta primi ve BAĞKUR prim borcu olanlara taksitle yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz" dedi.

Vergi ve SGK borcu affı geliyor! Yapılandırma 2016
   NTV'de canlı yayınına konuk olan ve soruları cevaplayan Maliye Bakanı Ağbal, geçtiğimiz dönemlerde vergi borcu bulunan ve vergi affı fırsatını kaçıran vatandaşları sevindirecek açıklamalarda bulundu. Ağbal, yaptığı açıklamada: "Vergi borçlarına yeniden yapılandırma getiriyoruz. Daha önce yapılan yeniden yapılandırmayı ihya etmek yerine bir kez daha yeniden yapılandırma yaptık. 30 Haziran 2016 tarihine kadar vergi borcu ve sigorta primi borcu olanlara taksitle yeniden yapılandırma getiriyoruz.
 
   Peşin ödemeye büyük bir teşvik getiriyoruz. 18 aya kadar taksit uygulayacağız. Şu anda vergide 90 milyar TL tutarında yeniden yapılandırılacak tutar var.
4,5-5 milyon vatandaşımız bu düzenlemeden yararlanacak. Vergi+prim olarak 160 milyar TL tutarı yeniden yapılandırmış olacağız. İhtilaflı kamu alacakları için bir yeniden yapılandırma getiriyoruz. Son 5 yıla ilişkin olarak matrah artırımı düzenlemesi yapıyoruz kasa ve ortaklardan alacak hesaplarına ilişkin de düzenleme yapıyoruz, dolayısıyla stok düzenleme imkanı getiriyoruz. Matrah artırımı yapan mükelleflere geçmişe dönük vergi incelemesi yapmayacağız. Sadece yurt dışı değil yurt içindeki kayıt dışı varlıklara kayıt imkanı tanıyoruz."
internet vergi dairesi vergi affı vergi affı 2016 vergi dairesi vergi borcu vergi borcu sorgulama vergi borcu affı 2016 vergi affi vergi yapılandırma vergi borcu yapılandırma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?