Halı Yıkamacılarda Ramazan Yoğunluğu

Koronavirüs, Türkiye'de olduğu gibi İstanbullu vatandaşların da halı yıkatma talebini arttırırken halı yıkama firmaları ise yoğun günler yaşıyor.

Halı Yıkamacılarda Ramazan Yoğunluğu

Koronavirüs, tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbullu vatandaşların da halı yıkama konusundaki hassasiyetini daha da arttırırken, halı yıkama firmaları ise adeta tarihe geçecek yoğunlukta  günler yaşıyor.

İstanbullular 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi alışveriş yapmaya koştu. Marketlerde yoğunluk oluşurken vatandaşlar metrelerce uzunluktaki kasa kuyruğunda bekledi. Koronavirüs nedeniyle haftalardır sakinliğin hakim olduğu İstanbul'da bugün, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi Ramazan alışverişi hareketliliği yaşanıyor. Halı yıkama firmaları da bu yoğunlukta müşterilerinden gelen taleplere cevap vermeye çalışıyor.

Yaklaşan Ramazan ayı ve içinde bulunduğumuz bahar mevsimi nedeniyle halılarını yıkatmak isteyen vatandaşlar halı yıkama firmaları telefonlarını aşındırıyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Başakşehir halı yıkama fabrikasının sahibi Aşkın Bakan, "Son günlerde halı yıkatma talepleri hat safhaya ulaştı. Hem yaklaşan Ramazan ayı hem de dört günlük sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlarımız halılarının yıkanması konusunda yoğun bir talepte bulunuyor. Başakşehir halı yıkama olarak oluşan bu yoğunluğu karşılamak için fabrikamızda çift vardiya olarak çalışmaktayız." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?