Sokağa çıkma yasağı taksiler çalışacak mı?

Sokağa çıkma yasağı taksiler çalışacak mı? otobüsler, metrolar, metrobüsler ve taksiler çalışacak mı? şeklinde birçok soruya vatandaşlar cevap arıyor. Sokağa çıkma yasağında taksiler, otobüsler, metrolar ve metrobüsler çalışıyor mu?

Sokağa çıkma yasağı taksiler çalışacak mı?

Sokağa çıkma yasağında taksiler, otobüsler, metrolar, vapurlar ve metrobüsler çalışıp çalışmadığı ile merak ediliyor. Peki, alınan kararlar neticesinde sokağa çıkma yasağında taksiler, otobüsler, metrolar ve metrobüsler çalışacak mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

Sokağa çıkma yasağı taksiler çalışacak mı? otobüsler metrolar ile metrobüsler Çalışıyor Mu?

Koronavirüs ile mücadele amacıyla uygulanacak tedbirler, 20 Kasım Cuma günü saat 20.00'de devreye girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, raylı sistem tarifesini yeniden düzenledi. Otobüs, metrobüs ve deniz ulaşımı seferlerinde ise değişiklik yapılmayacak.

20 Kasım itibariyle hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, İETT otobüsleri, metrobüs hattı, Şehir Hatları vapurları ile özel deniz motorlarının seferlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Peki sokağa çıkma yasağı taksiler çalışacak mı?

Sokağa çıkma yasağı taksiler çalışacak mı? şeklindeki sorunun cvabı ise hayır olarak verilebilir. Taksiler, istisna kapsamında olduğu için sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunmamaktadır.

Özel halk otobüsleri ile erguvan otobüslerinde, sık aralıkla çalışan hatlarda frekans 15 dakikaya çekilecek. Sefer aralığı daha geniş olanlara müdahale edilmeyecek. Yoğun hatlar için filo yedeği bulundurulacak. Gerekli durumlarda filo yönetimi tarafından ek seferler konulacak.

Metro, fünikuler ve tramvay seferlerine, hafta içi hali hazırda uygulanan çalışma tarifesiyle devam edilecek.

Hafta sonu ise 06:00 - 09:00 ve 20:00 - 24:00 arasında izinli vatandaşlar için seferler 15 dakika aralıklarla devam edecek. 09:00-10:00 saatleri arasında otobüs sayası artırılacak. 10:00-20:00 saatleri arasında da hafta sonu normal tarifesiyle çalışılacak. 

Hafta içi mevcut tarifeyle yapılacak teleferik seferleri, hafta sonu ise sadece 10:00 – 20:00 saatleri arasında halihazırdaki hafta sonu tarifesiyle gerçekleştirilecek.

Sokağa Çıkma Yasağı Yaş 20 Yaş Sokağa Çıkma Yasağı 20 Yaş Altı Sokağa Çıkma Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Varmı Sokağa Çıkma Yasağı Paket Servis Açık Mı Yarin Sokaga Cikma Yasagi 8 Den Sonra Sokağa Çıkma Yasağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK