deneme bonusu

Luppo Alan Adam Korkunç Bir Gerçeğin Ortaya Çıkmasına Neden Oldu

Luppo alan adam, Şölen Çikolata Gıda Sanayi A.Ş. tarafından üretilen Luppo hakkında korkunç bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu.

Luppo Alan Adam Korkunç Bir Gerçeğin Ortaya Çıkmasına Neden Oldu

Luppo alan adam, Şölen Çikolata Gıda Sanayi A.Ş. tarafından üretilen Luppo hakkında korkunç bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu. Dün gece yaşanan sokağa çıkma yasağı izdihamında bir kişinin kolunda görüntülenen Luppo Kek dünden bu yana çokça konuşuldu. Gerek ironi gerekse gerçekçi birçok yoruma konu olan kek ile ilgili içerik ve besin değerleri de elbette konuşulmadı.

Luppo alan adam

Gıda Dedektifi'nin haberine göre, gelelim ürünün içeriğine; ürün temelde %54 Kek, %24 Sütlü Çikolata ve %22 Marshmallow’dan oluşuyor. Ürünün kek içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Palm yağı olduğunu görüyoruz. Kekte ayrıca nişasta bazlı bir şeker olan Glikoz şurubu, emülgatörler ve koruyucu olarak Potasyum Sorbat bulunuyor.

Üründe %24 oranında bulunan Sütlü Çikolata ise ilk 3 sırada, Şeker, Kakao kitlesi ve kakao yağına sahiptir. Çikolatada Emülgatör olarak Ayçiçek lesitini kullanılırken, peyniraltı suyu tozu ve tam yağlı süt tozu bulunmaktadır. Fakat bu bileşenlerin oranları beyan edilmemiştir.

Gelelim ürünün “ayrışan” bileşenine; Marshmallow. Ürünün %22’sini kaplayan marshmallow içeriğinde ilk 3 sırada; Şeker, Glikoz-fruktoz şurubu ve Glikoz şurubu bulunuyor. Bunun yanısıra Sorbitol ve Sığır jelatini içeren üründe üç farklı yerde aroma verici kullanılıyor.

Bir gıdadan ziyade tam bir endüstriyel ürün olarak tanımlayabileceğimiz bu “kek” toplamda 29 bileşen içeriyor. İşte bu ürün 23 gr.’lık tek adedinde 101 kcal enerji veriyor. Sadece tek bir adette 9,2 gr. yani yaklaşık 4 tane küp şeker kadar şeker içeriyor. Buna karşılık üründeki lif oranı sadece %0,25’tir. Bu da ürünün tüketildiğinde kan şekerini aniden yükselten, kan şekeri dengenizi altüst edeceğini gösteriyor. Kısa vadede sürekli açlık ve yeme isteği, orta ve uzun vadede şişmanlık, aşırı şişmanlık, obezite ve diyabet gibi hastalıklara götürecek bu beslenme sürecinin temeli işte böyle ürünlerle atılıyor. Üründe ilave şekerden gelen kalori oranı da %36 olarak hesaplanıyor.

Üründe bunun yanısıra Palm yağı ağırlıklı olarak tek adette 4,14 gr. Yağ içeriyor. Bu yağın yarısından fazlasının doymuş yağ olduğunu belirtelim. Üründe doymuş yağdan gelen kalori oranı %19 olarak hesaplanıyor. Ürün tek adedinde ayrıca 1,1 gr. Protein içeriyor.

Kısaca bu ve benzeri ürünler; kan şekerinizi altüst etmek, yüksek kaloriyle hareketsiz kaldığınız süreçte yağ depolamak ve orta-uzun vadede diyabet, obezite ve kalp hastalıklarına sahip olmak için yardımcı olabilir. Bunları alırken risk, tüketirken risk, tükettikten sonra risk. Değer mi?

Luppo Alan Adam Korkunç Bir Gerçeğin Ortaya Çıkmasına Neden Oldu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!