deneme bonusu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan Müjde! İstanbul Valiliği Nerede?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs önlemlerine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Vali Yelikaya, durumu iyi olmayan 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca düzenli olarak gıda kolisi dağıtılacağını açıkladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan Müjde! İstanbul Valiliği Nerede?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs önlemlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya, durumu iyi olmayan 50 vatandaşa 6 hafta boyunca düzenli olarak gıda kolisi dağıtılacağını açıkladı.

Vali Yerlikaya’nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olmayan 50 bin vatandaşımıza düzenli olarak 6 hafta boyunca gıda kolisi ulaştıracağız. Bu amaçla, hayırseverlerimizin desteğiyle 300 bin gıda kolisi hazırlıyoruz. Gıda kolilerini Pazartesi gününden itibaren, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız” dedi.

“39 BİN 614 VATANDAŞIMIZIN ÇAĞRISINA CEVAP VERİLDİ”
Yerlikaya, “65 yaş ve üstü olan büyüklerimizden maddi durumu iyi olmayan, kronik rahatsızlığı bulunan, evlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak yakınları bulunmayan bu vatandaşlarımızın sokağa çıkmadan temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, il ve ilçelerimizde Vefa Sosyal Destek Grupları kurduk. 112, 155 ve 156’ya sizlerden gelen çağrı ve talepleri yerine getirmek için kaymakamlarımızın koordinasyonunda 39 ilçemizdeki Vefa İletişim Merkezlerimizde görevli polis, jandarma, belediye, AFAD, Kızılay ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın ekipleri yoğun bir gayret gösteriyor. Uygulamanın başladığı 22 Mart Pazar günü saat 13.00’ten bugün sabaha kadar ‘Vefa’ çalışmaları kapsamında İstanbul genelinde toplam 39 bin 614 vatandaşımızın çağrısına cevap verildi. 36 bin 301 vatandaşımızın temel ihtiyaçları ile ilgili talepleri alındı ve yerine getirildi. 3 bin 313 vatandaşımızın ise bilgi edinme amaçlı çağrısına cevap verildi” dedi.

’50 BİN VATANDAŞIMIZA 6 HAFTA BOYUNCA GIDA KOLİSİ DAĞITILACAK’
Yerlikaya şöyle devam etti:

“Vefa Sosyal Destek çalışmalarımızın en güzel şekilde gerçekleşmesi için, bütün kurum ve kuruluşlarımız arasında güzel bir yardımlaşma ve dayanışma sergileniyor. İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde, Devletimizin şefkat elinin, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza en hızlı şekilde ulaşması için ekiplerimizin gösterdiği özveri ve gayretlere teşekkür ediyorum. Bugün özel bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. İstanbul VEFA hizmetleri kapsamında; sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca belirlenen, 65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olmayan 50 bin vatandaşımıza düzenli olarak 6 hafta boyunca gıda kolisi ulaştıracağız. Bu amaçla, hayırseverlerimizin desteğiyle 300 bin gıda kolisi hazırlıyoruz. Gıda kolilerini Pazartesi gününden itibaren, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Gıda kolileri, mobil uygulama GETİR tarafından vatandaşlarımıza evlerinde teslim edilecek. Gıda kolilerinin temininde katkı sağlayan hayırseverlerimize, ücretsiz teslim görevini üstlenen GETİR firmasının yönetimi ve çalışanlarına, gösterdikleri duyarlık ve destekleri için teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin”

“EVİNDE KAL İSTANBUL”
Yerlikaya, 65 yaş ve üstündeki vatandaşlara seslenerek “Değerli büyüklerimiz, annelerimiz, babalarımız, dedelerimiz, ninelerimiz, sizleri çok seviyoruz. Bu günlerimizi sizlere borçluyuz. Sizler bizim dua kapımızsınız. Sizler evinizde kaldığınız sürece, elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Bu topyekün bir mücadeledir. Sabır, anlayış ve işbirliği ve Allah’ın izniyle bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Zorunlu olarak dışarı çıkan vatandaşlarımızın da açıklanan tedbirlere riayet etmeleri hayati önem taşıyor. Bu süreçte tokalaşmamak gibi; toplu ulaşım, sosyal ortamlar ve çalışma ortamlarında “sosyal mesafeye” dikkat etmek çok önemli. Tedbirleri ne kadar sıkı uygularsak bu süreci o kadar hızlı atlatacağımızı lütfen unutmayalım. Son olarak, tüm sağlık çalışanlarımıza İstanbullular, ülkemiz ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu mücadeleye destek için ‘Evinde Kal İstanbul’ diyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul Valiliği Nerede?

İstanbul Valiliği adresi şu şekildedir: Hoca Paşa, Ankara Cd., 34110 Fatih/İstanbul Telefon: 0 212 455 59 00

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!