deneme bonusu

İstanbul kar yağışı etkisine giriyor! Kar ne zaman yağacak?

İstanbul kar ve soğuk hava ile karşı karşıya. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul ve çevresinde karla karışık yağmur bekleniyor.

İstanbul kar yağışı etkisine giriyor! Kar ne zaman yağacak?

İstanbul kar ve soğuk hava ile sonunda tanışıyor. Meteoroloji'nin yaptığı açıklamaya göre İstanbul'da kar yağışı beklenirken, Karadeniz sahil boyunca sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç kesimlerinde ise kar yağışı kendisini gösterecek. Akdeniz Bölgesinde ise kuvvetli rüzgarlar etkili olacak. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu'nun güneyi ve Karadeniz Bölgesi ile Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Ardahan, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Marmara bölgesi ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

PEKİ İSTANBUL KAR İLE NE ZAMAN TANIŞACAK

Soğuk havaların ardından Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı geldi. Özellikle bugün saat 06:00 ile 09:30 saatleri arasında İstanbul'da karla karışık yağmur bekleniyor. Ocak ayının sonuna doğru gelirken hava sıcaklıkları da günden güne düşmeye başladı. İstanbul'da bugün hava sıcaklığı 3 ila 5 derece arasında seyredecek. Okulların tatil olmasıyla birlikte aileler planlarını da hayata geçiriyor, hava durumu araştırması da bu süreçte oldukça yoğun bir şekilde araştırılıyor. İstanbul ile Tekirdağ arasındaki sınır ilçelerden olan Çatalca ve Silivri'de kar yağışının başlamasından sonra İstanbul'a ne zaman kar yağacak? sorusu da oldukça merak ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBUL KAR YAĞIŞI UYARISI ALDI

Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

  • Ankara: Çok bulutlu 3
  • İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 5
  • İzmir: Parçalı bulutlu 9
  • Adana: Parçalı ve çok bulutlu 15
  • Antalya: Parçalı bulutlu 17
  • Samsun: Çok bulutlu, yağmurlu 7
  • Trabzon: Çok bulutlu, yağmurlu 8
  • Erzurum: Çok bulutlu eksi (-) 5
  • Diyarbakır: Çok bulutlu 10

AYDOS ORMANI BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANDI

İstanbul’da dün gece saatlerinden itibaren kar yağışı tekrar etkili oldu. Kar yağışıyla beraber Kartal’daki Aydos Ormanları da beyaza büründü.

İstanbul’da Meteoroloji görevlileri tarafından Pazartesi gecesinden itibaren kar yağışının etkili olacağı uyarısında bulunulmuştu. Gece saatlerinde şehrin yüksek kesimlerinde yağmurla beraber kar yağışı etkili oldu. Kartal’daki Aydos Ormanlarında da kar yağışı etkisini gösterdi. Aydos Ormanında ağaç dalları ve yapraklar kar nedeniyle beyaza büründü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!