deneme bonusu

İstanbul'da Deprem Bekleniyor Mu?

Bu gece deprem olur mu, gece deprem olacak mi, bu gece deprem bekleniyor mu ve deprem olacak mı? sorularına yanıt geldi.

İstanbul'da Deprem Bekleniyor Mu?

Bu gece deprem olacak mı? İstanbul’da yaşanan 5.8 şiddetinde korkutan depremin ardından vatandaşlar İstanbul’da bu gece deprem olur mu sorusuna yanıt arıyor. Deprem uzmanlarının açıklamaları yakından takip ediliyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, cevabı aranan Bu gece deprem olacak mı? sorusuna ilişkin beklenen büyük İstanbul depremi ile alakalı açıklamalarda bulundu. Ersoy, “5.8 büyüklüğündeki deprem enerji olarak yeri kırabilecek bir enerjiye sahip. Elbette bundan sonra büyük deprem olabilir mi? Teorik olarak olur.” diye konuştu.

Bu gece deprem olacak mı? İstanbul'da bu gece deprem olur mu sorusuna İstanbul'da yaşayan vatandaşlar yanıt arıyor. Deprem gerçeği bugün yine Türkiye'ye kendisini hatırlattı. İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlar korku yaşadı. Okullar yarım gün tatil edilirken, kimi vatandaşlar da akşam saatlerini park ve bahçelerde geçirmeye başladı. Peki, bu gece deprem olacak mı? Gece deprem mi olacak? İstanbul gece deprem uyarıları vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. İşte, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy'un deprem yorumu…

DEPREM UZMANI ERSOY'DAN AÇIKLAMA

Deprem gerçeğini bugün bir kez daha hatırladık. 5.8 büyüklüğündeki deprem enerji olarak yeri kırabilecek bir enerjiye sahip. Elbette bundan sonra büyük deprem olabilir mi? Teorik olarak olur.

DEPREM UZMANI ERSOY'DAN AÇIKLAMA

Deprem gerçeğini bugün bir kez daha hatırladık. 5.8 büyüklüğündeki deprem enerji olarak yeri kırabilecek bir enerjiye sahip. Elbette bundan sonra büyük deprem olabilir mi? Teorik olarak olur.

SON DAKİKA: İSTANBUL’DA YENİ DEPREM OLACAK MI? DEPREM UZMANI ŞÜKRÜ ERSOY CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Ama öyle görünüyor ki 5,8 büyüklüğündeki bu deprem bağımsız bir deprem. İki gün önceki 4,6 büyüklüğündeki deprem de bağımsız bir deprem. Bu da bir süre birkaç hafta devam edecek. Bunlar 4 büyüklüğünde olabilir 5 büyüklüğünde olabilir. Bu anlarda paniklememek gerekiyor. Bu işlerden en fazla paniklediğimiz zaman zarar görebiliyoruz.

Ailesel sorumluluklarımız var ve bu yüzden dikkatli olmalı fazla panik yapmamalıyız. Kaygı ve korkular elbette olacaktır ama bu depremler yaşanacak.

DEPREM SONRASI ÇOK ÖNEMLİ SOSYAL MEDYA UYARISI

Uluslararası Medya Enformasyon Derneğinden (UMED), İstanbul'da öğle saatlerinde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından sosyal medya üzerinden yapılan manipülasyonlara karşı uyarıda bulunuldu.

UMED'den yapılan açıklamada, depremin ardından dezenformasyon ve yalan haberlerler yapıldığına dikkat çekilerek, medya ve sosyal medya kullanıcıları dezenformasyona karşı daha dikkatli olmaya davet edildi.

Açıklamada, sosyal medya kullanıcılarına "Bir bilgi ve fotoğraf teyit ettirilemiyor, doğrulatılamıyor ise paylaşılmamalıdır." çağrısında bulunuldu.

Yazılı, görsel ve dijital medyaya yönelik de uyarıların yer aldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Medya, halkı manipüle etmeye ve algı oluşturmaya yönelik görüntü ve haberlere yer vermemelidir. İçeriği boşaltılmış, dezenformasyona uğramış bilgiler kitlelere ulaştırılmamalıdır."

TELEFONLAR NEDEN ÇEKMİYOR?

İstanbul'da saat 14.00 sıralarında kent genelinde hissedilen 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından yakınlarından haber almak isteyen milyonlarca İstanbullu telefona sarıldı, ancak iletişim kesintisi yaşandı. Vatandaşların aynı anda telefon görüşmesi yapma ihtiyacı, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörlerinin mevcut altyapılarını karşılamadı, telefon hatları kilitlendi.

.

Bu Gece Deprem Olur Mu Gece Deprem Olacak Mi Bu Gece Deprem Gece Deprem Bekleniyor Bu Gece Deprem Olacak Mı İstanbul Gece Deprem Gece Deprem Bu Gece Deprem Olacak Mı 2019 Bu Gece Deprem Bekleniyor Mu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!