Kanal İstanbul Projesi Etüt Tamam, ÇED Raporu Bekleniyor

Kanal İstanbul projesi ile ilgili 2019 son dakika haberleri gelmeye başladı. Bakan Turhan, etüt tamamlandı. ÇED Raporu'nun beklendiğini söyledi.

Kanal İstanbul Projesi Etüt Tamam, ÇED Raporu Bekleniyor

Kanal İstanbul projesi ile ilgili konuşan Bakan Turhan: Kanal İstanbul'un etüt proje işlerini tamamladığını söyledi. Kanal İstanbul 2019 yılı ile ilgili son dakika haberlerinin gelmeye başladığı şu günlerde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesi etüt proje işlerini tamamladıklarını belirterek, "ÇED Raporu'nun onaylanmasını bekliyoruz. Çevre Düzeni Planı'nın onaylanmasını müteakip ihale ilanına çıkacağız." dedi

Turhan, Bilgi Teknolojileri Kurumunda (BTK),Bakanlığın "2018 yılı değerlendirmesi ve 2019 yılı hedefleri"ne ilişkin düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Kanal İstanbul projesi etüt proje işlerini tamamladıklarını bildiren Turhan, "Kanal İstanbul ile Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin hükümlerini açık ve örtülü bir şekilde ihlal etmeden, İstanbul Boğazı deniz ulaştırmasına açık tutularak alternatif ve ikinci bir kapı ve su yolu açılmış olacak. ÇED Raporu’nun onaylanmasını bekliyoruz. Çevre Düzeni Planı'nın onaylanmasını müteakip ihale ilanına çıkacağız." diye konuştu.

Kanal İstanbul 2019 ile ilgili açıklama sonrası Turhan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin projelendirme faaliyetlerini de tamamladıklarına değinerek, bu projeyle İstanbul Boğazı'nı 3. defa denizin altından geçmeyi planladıklarını kaydetti.

kanal istanbul projesi kanal istanbul 2019 kanal istanbul son dakika dursunköy imar planı arnavutköy dursunköy kanal istanbul çed raporu kanal istanbul imar planı çevre ve şehircilik bakanlığı kanal istanbul
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK