EYT Mağdurları Çerkezköy Toplantısı Twitter'ı salladı

EYT mağdurları Çerkezköy’de buluştu Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Büyük Trakya Buluşması’nda Çerkezköy’de buluştu.

EYT Mağdurları Çerkezköy Toplantısı Twitter'ı salladı

EYT mağdurları Çerkezköy’de buluştu Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Büyük Trakya Buluşması’nda Çerkezköy’de buluştu. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Derdimiz emekli olarak bağlanacak üç kuruş değil, davamız haklılığımızı ispat etmek.” dedi. Özüpak, sonuç alana kadar mağduriyetlerini ısrarla haykırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Çerkezköy Bakış'ın haberine göre, Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi’nde düzenlenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Büyük Trakya Buluşması’na CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgöl, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, çevre illerin EYT dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SİYASİ BİR GAYEMİZİN OLMADIĞINI HER TOPLANTIDA DİLE GETİRDİK
Program, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Toplantıda konuşan EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, siyasi bir gayelerinin olmadığını dile getirdi. Özüpak, “Büyük olan hepimiziz, tek başına hiçbir şeyiz. Sizlerle biz en büyüğüz. Burada aynı amaç için mücadele etmek, mevcudiyetleriyle varlığımızı ve birliğimize güç katmak için bulunan emekçi kardeşlerim, yüreği bizimle atan yüz binler, milyonlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugüne kadar yaptığımız toplantılarda aynı şeyleri söyledik. İyice anlaşılıp idrak edilene kadar sözümüzü söylemekten usanmayacağız ve sonuç alana kadar mağduriyetimizi ısrarla haykırmaya devam edeceğiz. 1999 yılında çıkan yasa ile oluşan hak mağduriyeti Emeklilikte Yaşa Takılanlar sıfatını ortaya çıkartmıştır.  Bazıları dünyanın hiçbir yerinde böyle bir kavram yok derken bu kavramı literatüre kendilerinin soktuklarının farkında bile değiller. Onlara göre boş iş olan bizim ekmek davamız, çocuklarımızın geleceği ve hak mücadelemizdir. Kimsenin hakkında veya rızkında asla gözümüz yok sadaka dilenmiyoruz, hibe istemiyoruz. Bağış istemiyoruz, sadece senelerdir ödediğimiz primlerin emekli maaşı olarak bize geri iade edilmesidir isteğimiz. İlk işe başladığımız gün mevcut olan şartlarda o günün gençleri olan bizlere söylenen ne şartlar varsa onun gerçekleşmesi isteğimizdir. Siyasi bir gayemizin olmadığını her toplantıda dile getirdik. Topluluğumuzun Türkiye’nin tutkalı olan ‘Evet’cilerden oluştuğunu her daim dile getirdik.” dedi.

YASAL OLMAYAN HİÇBİR ŞEYDE ISRARCI DEĞİLİZ
Yasaların geriye dönük işlemeyeceğini belirten ve yasal olmayan hiçbir şeyde ısrarcı olmadıklarını belirten Özüpak, “Türk halkının orta kuşağı olarak, ülkenin yapı taşlarını teşkil ediyoruz. Bu memlekete en fazla emek veren insanlarız. Bizden öncekiler 38 yaşında emekli oldukları için bu bir iddia değil tartışmasız bir gerçektir. Yanlış algı yaratmaya çalışan insanların söylediği şekilde 38 yaşında emeklilik gibi bir hedefimiz yoktur. Sadece bir yasanın geriye doğru işletilmesinin hukuki ve mantıksal olarak yanlış olduğunu belirterek, ilk iş akdimizin yapıldığı şartlarda devam etmesi gerektiğinin altını önemle çiziyorum. Yasal olmayan hiçbir şeyde ısrarcı değiliz. Yasaların geriye dönük işlemeyeceğini söylerken ısrarcıyız. Kapalı kapılar ardında yapılan, bizim müdahil olmadığımız görüşmelerin ya da pazarlıkların tarafımızca hiçbir hükmü yoktur. Bunca sene boyunca beklemiş olduğumuz zaten bir bedel ödedik, başka bir bedel ödemenin de adaletsiz olacağını açıkça ifade ediyoruz ve asla kabul etmiyoruz. Haklıyız, hakkımızın iadesi içindir bütün mücadelemiz. Yasal izinler çerçevesinde toplantılar yaparak dile getirdiklerimiz de bu gerçeklerdir. Son yaptığımız toplantılarda binlerce insanın katılım sağlaması katılım yapma imkânı olmayanların kat ve kat fazla olması bu haksızlığa uğrayanların ne kadar büyük kitle olduğunun göstergesidir. Eylem yaparak değil, toplantı yaparak halimizi anlatarak, birleşerek, tek yumruk olarak sesimizi duyurmaya çalıştık. Her bir toplantımızın sonrasında ulaşabildiğimiz insanların ortada bir sorun olduğunu idrak etmesi EYT’nin başarısının tescilidir.” ifadelerini kullandı.

EYT Çerkezköy Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT Trakya EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çerkezköy Belediyesi eyt çerkezköy toplantısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?