deneme bonusu

35 yaşındaki anneyi öldüren ehliyetsiz ve alkollü sürücü serbest bırakıldı!

Gaziantep Masalpark yaya geçidinde, 19 yaşındaki ehliyetsiz ve alkollü sürücü Mehmet KAPLAN’ın çarptığı, 35 yaşındaki 1 çocuk annesi Zeynep Berna ATAY olay yerinde hayatını kaybetti.

35 yaşındaki anneyi öldüren ehliyetsiz ve alkollü sürücü serbest bırakıldı!

Masalpark yaya geçidinde, 19 yaşındaki ehliyetsiz ve alkollü sürücü Mehmet KAPLAN’ın çarptığı, 35 yaşındaki 1 çocuk annesi Zeynep Berna ATAY olay yerinde yaşamını yitirdi.
Masalpark yaya geçidinde, 19 yaşındaki ehliyetsiz ve alkollü sürücü Mehmet KAPLAN’ın çarptığı, 35 yaşındaki 1 çocuk annesi Zeynep Berna ATAY olay yerinde yaşamını yitirdi. Yağışlı havada, alkollü ve ehliyetsiz olarak yayaya çarpan ve ölümüne sebep olan 34 BAY 376 plakalı aracın sürücüsü Mehmet KAPLAN ise çıkarıldığı mahkeme tarafından, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay geçtiğimiz Çarşamba akşamı Masalpark tramvay durağı yaya geçidinde meydana geldi. Metro Market istikametinden 25 Aralık Devlet Hastanesi istikametine seyreden 19 yaşındaki ehliyetsiz ve 210 promil alkollü Mehmet Kaplan idaresindeki otomobil, Masalpark Durağı yaya geçinden kırmızı ışıkta geçen 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay’a çarptı. Görgü tanıklarının ifadesine göre aşırı hızlı olan araç, yayaya çarptıktan 120 mt sonra yol kenarındaki bir ağaca da çarpıp ağacı kökünden söktükten sonra, tramvay korkuluklarını da devirip, tramvay hattına girerek durabildi.

Berna Atay olay yerinde yaşamını yitirirken, araç sürüsü Mehmet Kaplan, açılan hava yastıkları sayesinde olaydan yara almadan kurtuldu.

Mehmet Kaplan çıkarıldığı mahkemede ikametinin sabit olması, kaçma şüphesinin bulunmaması ve öğrenci olması nedeniyle  tahliyesini istedi. Mahkeme sanığın adli kontrol şartı ve bulunduğu ikametten ayrılmaması şartı ile tutuksuz yargılanmasına ve tahliyesine karar verdi.

Kazada yaşamını yitiren Zeynep Berna ATAY’ın eşi Mehmet ATAY mahkemenin verdiği karara itiraz ettiklerini belirterek “Sanık 210 promil ile aşırı derecede alkollü. Ehliyeti yok. Merhume eşime çarptıktan 120 mt sonra bir ağaca çarpıyor ve hava yastıkları açılıyor. 120 mt sonra ağaca çarpmadan dursa Karayolları Genel Müdürlüğü resmi hesaplamalarına göre hızı 120 Km olurdu. Oysa araç 120 mt sonra durmuyor ve bir de ağaca çarparak ağacı deviriyor, ardından da tramvay yonuna girip durabiliyor. Bu arada bütün hava yastıkları açılıyor.Hava yastıkları 25-30 km hızla çarptığınızda açılır. Kazaya karışan araç 120 mt sonra bir de ağaca çarpıp yastıkları açılıyorsa hızı en az 120-140 Km demektir ki bu hız sınırının 70 Km olduğu yolda aşırı hızdan da fazlasıdır. Ayrıca çarpan sürücü yaya geçidi ve kavşağa yaklaşırken yavaşlamak ve önüne çıkan yayayı korna ile uyarmakla yükümlüdür. Hepimiz araç kullanıyoruz ve bunları biliyoruz.

Yeni kanunlarla yaya geçindeki yayalara karşı daha özenli olunması gerektiğinin yasal güvence altına alındığını da biliyoruz. Kaza ile ilgiligerçekler bunlarken ve biz daha cenazemizi kaldırmamışken, eşimin cenazesi bize gösterilmeyecek kadar ağır bir durumdayken, bütün bunların dikkate alınmaması, sadece sanığın sabit ikametgahı ve öğrenciliği dikkate alınarak adli kontrolle tahliye edilmesi acımızı ikiye katlamıştır. Öğrenciliğini mahkemede hatırlayan şahsın, ertesi gün okula gidecekken 210 promil alkol ile direksiyonda ne işi olduğunu sorgulamayı ise komuoyu ve adaletin vicdanına bırakıyorum. Yasal hakkımızı kullanarak tutuksuz yargılamaya itiraz ettik. Gelecek sonucu bekliyoruz. 6 yaşında annesiz kalan oğlumuza, annesinin ölümüne sebep olan adamın serbest kaldığını söylemek istemiyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Telgraf

Gaziantep son dakika haberleri alkollü sürücü haberleri Gaziantep son dakika Son dakika haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!