deneme bonusu

Elektrik Faturasını Devlet Ödeyecek!

Sosyal yardım alan vatandaşların aylık 80 liralık elektrik faturası devlet tarafından karşılanacak. Peki 150 Kw Elektrik Kaç TL?

Elektrik Faturasını Devlet Ödeyecek!

Yoksulun vatandaşların elektrik faturasını devlet ödeyecek.
Düzenli olarak devletten sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 80 liralık elektrik faturası devlet tarafından karşılanacak.

150 Kw Elektrik Kaç TL?

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken vatandaşın cebini ilgilendiren açıklamalarda da art arda geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı’nda bir dizi önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 KiloWatt saate kadar olan elektrik tüketimini devletin karşılayacağını açıkladı. Erdoğan, “Yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak.” ifadelerini kullandı.

150 Kw Elektrik Kaç TL?

1 ocak 2019 tarihinden itibaren elektrikte yapılan %10 indirim ile elektrikte bir miktar indirim oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı rakama göre 150 Kw elektrik ortalama olarak 80 TL civarındadır.

Kredi Kartı Borçları Yapılandırılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı bir başka açıklama ise Ziraat Bankası aracılığı ile Kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak.

Erdoğan, “Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlerin mevcut borçlarını ödemesi için imkan sağlıyoruz. Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü çeken vatandaşın borcu tek bir çatı altında toplanacak. Ziraat’ten çekeceği borcu ile borcu kapatacak. Aylık gelirine uygun bu borcu ödeyecek” dedi. Uygulamanın hemen başlayıp başlamayacağı merak ediliyor.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için üç puan desteği beş puana çıkarıldığını açıkladı.

1 MİLYON VATANDAŞ BORCUNU ÖDEYEMİYOR

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin son verilerine göre 2017 temmuz-2018 temmuz ayları arasında 1 milyonun üzerinde vatandaş kredi kartı borcunu ödeyememiş.

FAİZLER BELLİ OLDU

Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda ihtiyaç kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu.

elektrik faturasını devlet ödeyecek elektrik faturası kredi kartı yapılandırma 150 kw elektrik kaç tl kredi kartı yapılandırma elektrik yardimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!