RTÜK'ten, FOX TV ve Halk TV'ye ''Öyle öldüremezsin; füze at, füze!'' dedirten ceza!

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri yüzünden Halk TV ve Fatih Portakal'ın ‘’protesto’’ çağrısı nedeni ile de Fox TV, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından ceza aldı.

RTÜK'ten, FOX TV ve Halk TV'ye ''Öyle öldüremezsin; füze at, füze!'' dedirten ceza!

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri ve konuşması yüzünden Halk TV ve Fatih Portakal'ın ‘’protesto’’ çağrısı nedeni ile de Fox TV, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından ceza aldı.

RTÜK'ün açıklamasında, "Uğur Dündar'la Halk Arenası" programında Müjdat Gezen'in "bak Recep Tayyip Erdoğan sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın haddini bil", Metin Akpınar'ın ise "Belki liderini ayağından asarlar belki mahzenlerde zehirlenerek ölür" sözleri kullandığı belirtildi.

Söz konusu ifadelerin, eleştiri sınırlarını aştığı, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik ettiği belirtilen açıklamada, bu nedenle Halk TV'ye en üst sınırdan 5 kez program durdurma ve tavandan idari para cezası uygulandığı ifade edildi.

Açıklamada, yine "Uğur Dündar'la Halk Arenası" programında Yılmaz Özdil'in "Tayyip Erdoğan bir tek bira içmiş olsaydı bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu" sözünün izleyicilerin alkol kullanmaya, alkolün iyi bir şey olduğunu düşünmeye teşvik ettiği değerlendirilerek, Halk TV'ye 3 kez program durdurma ve tavandan idari para cezası kesildiği kaydedildi.

Fox TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Fatih Portakal'ın ise "Hadi bakalım barışçıl bir eylem için protesto edelim, zamları protesto edelim Doğal gaz zammını. Hadi bakalım. Yapalım. Yapabilecek miyiz?" ifadelerini kullandığı aktarılan açıklamada, bu nedenle kanala 3 kez program durdurma ve tavandan idari para cezası verildiği ifade edildi.

fox tv ceza rtük fox tv ye rtük cezası fox tv ceza mı aldı fox tv yayin yasagi fox tv neden ceza aldı fatih portakal twitter fox tv kapandımı fox tv kapanıyor mu halk tv canlı yayın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir Halı Yıkama 2021 Kış Kampanyası
Başakşehir Halı Yıkama 2021 Kış Kampanyası
BİM Aktüel Ürünler 27 Ekim 2020 Salı
BİM Aktüel Ürünler 27 Ekim 2020 Salı