deneme bonusu

Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak! 9 TL Hotspot Nedir? VPN Artık Paralı!

Telefon operatörleri tarafından sağlanan mobil internet paylaşımı bundan sonra ücretli olacak. Halk arasında hotspot VPN adı ile bilinen mobil akıllı telefonun üzerinden internet paylaşımı yapmak şimdiye kadar ücretsizdi.

Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak! 9 TL Hotspot Nedir? VPN Artık Paralı!

Mobil internet paylaşımı artık ücretli olacak. Hotspot VPN olarak bilinen mobil üzerinden internet paylaşımı bu zamana kadar ücretsizdi. Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret gelecek. 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil hotspot kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Yani artık hotspot paralı olacak. Peki hotspot vpn yani mobil internet paylaşımı ücreti hangi operatörlerde geçerli olacak?

HOTSPOT NEDİR?
Hotspot, abonelerin operatörden almış olduğu İnterneti kendi cihazı üzerinden bir kullanıcı adı ve parola belirleyip bir başka cihaza (akıllı telefon, tablet ya da masaüstü pc) aktarım işlemine verilen addır. Genellikle Wi-Fi teknolojisini kullanarak İnternet erişimi alabilecekleri fiziksel bir konumdur.

Halka açık hotspot noktaları, kahvehaneler, oteller veya restoranlarda müşteriler tarafından kullanılmak üzere bir işletme tarafından tanımlanabilir. Halka açık hotspot tipik olarak, bir dereceye kadar mekan tarafından kontrol edilen Internet erişimi sağlamak üzere yapılandırılmış kablosuz erişim noktalarından tanımlanır. En basit haliyle, geniş bant yani hızlı İnternet erişimi bulunan yerler, bir yönlendirici vasıtası ile AP'yi İnternet bağlantısına bağlayarak bir erişim noktası (AP) yapılandırarak halka açık kablosuz erişim imkanı sağlayabilir . Bu işlemler için tek bir kablosuz yönlendirici yeterlidir.

Özel hotspot noktaları, Bluetooth eşleştirmesi yoluyla diğer cihazlara İnternet erişimi sağlamak veya bir sıcak nokta cihazı ile erişilen cihaz/cihazlar aynı Wi-Fi ağına bağlıysa, mobil ağ veri planı bulunan bir akıllı telefon ya da tablet üzerinde yapılandırılabilir. Halk, sağlanan kablosuz bağlantıya (genellikle Wi-Fi ) erişmek için bir dizüstü bilgisayar ya da akıllı telefonlarla rahatlıkla bağlanabilir. Piyasadaki tüm akıllı telefon ve tabletlerin hepsi Wi-Fi özelliğine sahiptirler.

PARALI OLACAK
Mobil internet paketini “hotspot” yoluyla başka cihazlarla paylaşanlara kötü haber geldi. Bundan sonra mobil internetini paylaşanlar, aylık 9 TL ücret ödemek durumunda kalacak. Turkcell’den konuyla ilgili olarak abonelerine gönderilen mesajla ortaya çıkan bu gelişmeye göre iOS veya Android telefonlardaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan 'kişisel erişim noktası' özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak. Söz konusu mesajda, “15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” denildi.

EK 2 GB VERİLECEK
Turkcell’in müşteri hizmetlerinden alınan bilgiye göre bu ek paket 30 gün geçerli olacak. Bu süre sonunda paylaşım yapılırsa, aboneye tekrar 9 TL ücret yansıtılacak. 2 GB’lik paket, bu süre içinde sadece paylaşım için kullanılabilecek bir içerik olarak hediye edilecek.

Aboneler, bu 2 GB dışında, mobil internet paketlerindeki mevcut ‘data’larını da paylaşmaya devam edebilecek. Ancak telefonlardan Hotspot (tethering) olarak yapılan paylaşımlarda bu ücret alınacağı için mevcut paket veya ek 2 GB’lik paket fark etmeksizin, mobil internet paylaşımı yapılması durumunda 9 TL’lik ücret anında yansıtılacak. Turkcell müşteri destek hattı tarafından da doğrulanan bu ek ücret uygulaması konusunda diğer mobil operatörlerin (Türk Telekom, Vodafone) de aynı adımı atacakları düşünülüyor.

hotspot paralı olacak hotspot 9 tl hotspot ucretli mi 15 ocak 2019 hotspot hotspot ücretli olacak mobil internet paylaşımı 9 tl hotspot ücretli internet paylaşımı ücretli olacak hotspot shield vpn hotspot vpn hotspot nedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!