Kanal İstanbul Projesi İhalesi Ne Zaman? İşte Son Durum

Türkiye'nin yanı sıra İstanbul, Başakşehir, Kayabaşı ve Arnavutköy sakinleri tarafından da merakla takibi yapılan Kanal İstanbul projesi ihalesinde son durum nedir, Kanal İstanbul projesi ihalesi ne zaman yapılacak?

Kanal İstanbul Projesi İhalesi Ne Zaman? İşte Son Durum

Kanal İstanbul Projesi ihalesi ne zaman yapılacak? İşte Kanal İstanbul projesi ile alakalı en son durum..

Türkiye'nin yanı sıra İstanbul, Başakşehir Kayabaşı ve Arnavutköy sakinleri tarafından da merakla takibi yapılan Kanal İstanbul projesi ihalesinde son durum nedir, Kanal İstanbul projesi ihalesi ne zaman yapılacak?

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un "Kasım ayında ilk kazmayı vuracağız" ifadeleri sonrası Kanal İstanbul Projesi konusunda olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye'nin ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçmesine rağmen Yap İşlet Devret YİD modeli ile yapılacağı açıklanan Kanal İstanbul projesi ihale tarihi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından aralık ayının ilk yarısında açıklanması beklenen ikinci 100 günlük eylem planı ile açıklanacak.

Kanal İstanbul Projesi Dahilinde Yat Limanı ve Yük Limanı Kurulacak!
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Karayolu 4. Ulusal Kongresi ve Sergisi kapsamında organize edilen "Karayolu Ulaştırması ve Diğer Ulaşım Modları ile Entegrasyonu" oturumunda konuşan Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak Kanal İstanbul projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çıtak açıklamasında Kanal İstanbul projesi ihalesi için son aşamaya geldiklerini söyleyerek "Kanal İstanbul projesi kapsamında Karadeniz'de lojistik merkez ve konteyner yük limanı, Küçükçekmece içinde de bir yat limanı planlamaktayız" diyerek Kanal İstanbul projesi ile yapılacak yatırımlar hakkında da önemli bilgiler verdi. Türkiye'nin sahip olduğu lojistik konumu ile olmazsa olmaz bir ülke olduğunu dile getiren Çıtak, Kanal İstanbul projesi ile alakalı, ulaşım ağlarının birbirleri ile entegrasyonuna devam ettiklerini söyleyerek "Bunların geliştirilmesinin en önemli bileşeni ulaştırma türleri arasındaki dengeli dağılım ve bu türlerin birbiriyle entegrasyonudur." açıklamasında bulundu.

Kanal İstanbul Kanal İstanbul Projesi Kanal İstanbul İhalesi Kanal İstanbul İhalesi Ne Zaman Yapılacak Kanal İstanbul Son Durum Kanal İstanbul Son Dakika Haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?