deneme bonusu

Köfte Tarifi Oktay Usta Anne Köfte Nasıl Yapılır? Yapılışı

Köfte tarifi Oktay Usta resmi sitesi köfte yapımı köfte nasıl yapılır? Anne höfte tarifi yapılışı ekmeksiz kızartma kuru tavada ekmekli ızgara köfte tarifi.

Köfte Tarifi Oktay Usta Anne Köfte Nasıl Yapılır? Yapılışı

Köfte Tarifi Oktay Usta Anne Köfte Nasıl Yapılır? Yapılışı

Köfte tarifi Oktay Usta ile adeta sihirli bir iksire dönüşüyor. Hemen hemen kimsenin hayır diyemeyeceği köfte, kırmızı et denince ilk akla gelen, küçük büyük herkesin severek ve büyük bir zevkle yediği, lezzetli, iştah açıcı ve sevilen bir et yemeğidir. Köfte tarifi Oktay Usta ve Saklıbahçe'nin gizli mi gizli püf noktaları ile çok daha fazla beği alacak. İşte köfte tarifi, yapımı ve 16 Kural! köfte nasıl yapılır? İşte anne köfte tarifi ve yapılışı. Herkesin damağında kaç yaşına gelirse gelsin, annelerimizin ve büyükannelerimizin pişirdiği köftelerin tadı vardır. Üstelik köfte sıcak sıcak yendiği gibi, sabah kahvaltısında çayla beraber soğuk soğuk da yenebilen müthiş bir tattır. İşte Köfte tarifi Oktay usta ve gizli mi gizli o bilgiler...

Köfte Tarifi Oktay Usta Anne Köfte Nasıl Yapılır? Yapılışı Köfte Tarifi Oktay Usta Anne Köfte Nasıl Yapılır? Yapılışı

Hem Pratik Hem Lezzetli Köfte Tarifi

Köfte her ne kadar pratik ve lezzetli bir et çeşidi olsa da; kıvamını tutturmak ve pişerken dağılmayan, hem göze, hem de damağa hitap eden köfteler elde etmek o kadar da kolay değildir. Köftenin içine koyulan malzemelerin ölçüsü, pişirilen tencere yahut tavanın özellikleri, ısı miktarı ve pişirme tarzı, köftenin hem tadı, hem de görüntüsünü sağlar.
 
O zaman Köfte tarifi Oktay Usta ve İstanbul Başakşehir, Şamlar Köyü'nde bulunan, Sazlıdere Barajı'na nazır doğal güzellikleriyle birbirinden farklı lezzetlere ev sahipliği yapan Saklıbahçe Tesisleri'nin şefinden aldığımız, kusursuz bir görünüme sahip, lezzetli ve misafirleriniz tarafından beğenilecek ve anne köfte tarifi şeklinde köfte yapmanın olmazsa olmaz 16 altın kuralına bir göz atalım..

Köfte Tarifi Oktay Usta Püf Noktaları İle Daha Keyifli...


• Köftenin ana malzemesi kıyma olduğuna göre, kasabınıza muhakkak “köftelik kıyma” istediğinizi belirtin. Köftelik kıyma ne çok yağlı, ne de az yağlı olmalıdır. Köfte tarifi Oktay usta da sıkça ifade etmektedir. Az yağlı kıymadan lezzetsiz köfteler çıkacağı gibi, çok yağlı kıymadan yoğurulan köfteler de pişerken küçülüp, eriyecektir. En mükemmel oran %70 dana kıyma, %30 kuzu kıymadır.
 
• Köfte harcına koyacağınız ekmek içini biraz ıslatın ve suyunu iyice sıkarak kullanın.
 
• Kuru köftede ana malzemeler, ekmek içi, rondodan geçirilmiş soğan, yumurta, maydanoz,  tuz, karabiber ve kimyondur. Bunların haricinde kullanılacak malzeme köftenin kendi ana tadını baskılar.
 
• Malzemeyi olabildiğince sabit tutmakta fayda var.
 
• Köfte harcına eklenecek az miktarda zeytinyağı, köftelerinizi yumuşak yapacaktır.
 
• Köfte harcına eklenecek bir çimdik tarçın, lezzeti arttıracaktır. Ama elbette tercih size kalmış.
 
• Harcına ekmek içi katılmayan iki çeşit köfte hamburger köftesi ve İnegöl köftedir. Bunun haricindeki köfte harçlarında bayat ekmek içi mutlaka kullanılmalıdır. Bayat ekmek içinin kıymaya oranı 3’te 1 olmalıdır.
 

Soğana Dikkat!


• Köfte harcında kullanacağınız soğanı, bıçakla keserek değil; rendeleyerek yahut rondodan geçirerek kullanın. Böylelikle soğanın suyu kıymaya geçecek ve daha lezzetli olacaktır.
 
• Yumurta miktarını 1 kilogram kıymaya 1 yumurta olarak belirleyin.
 
• Malzemeleri ekleyip harcı yoğurmaya başladıktan sonra en az 10 dakika geçmesine özen gösterin. Unutmayın! Harcı ne kadar iyi yoğurursanız, malzemeler o kadar iyi şekilde harmanlanır ve pişerken dağılma yapmaz. Yoğururken köfte hamurunu yukardan tepsiye hızla çarparak, özlenmesini sağlayabilirsiniz.
 
• Harcı dinlendirmek, sadece poğaça ve kurabiye hamurunda değil, köfte hamuru için de geçerlidir. Yoğurduğunuz köfte harcını buzdolabında yarım saat dinlendirin ve sonra çıkarıp hamurdan parçalar koparın, avucunuzda şekil verin, yeniden tepsiye dizip üzerini temiz bir bez, kapak yahut streç filmle örtün ve bu şekilde de 1 gece buzdolabında dinlendirin. Harcı dinlenmiş bir köfte hem pişerken hem de yerken mutluluk verecektir.
 
• Köftelerinizi pişirirken kızartma tavasına çok fazla değil, az miktarda yağ koyun.
 
• Yağ kızmadan köfteleri tavaya dizmeyin. Yağın ısınmasını bekleyin.
 
• Köftelerinizi pişirirken tavaya sıkışık düzende dizmeyin. Aralıklı olarak dizin.
 
• Köfteler pişerken önce bir tarafını, 3-4 dakika sonra da diğer tarafını çevirin. Çok sık olarak çevirmeyin.
 
• Köftenizi ağır ateşte pişirin. Harlı ateş kullanırsanız, köftelerin dışı çabuk pişecek, içleri çiğ kalacaktır.
 
Köfte tarifi, yapımı ve 16 Kural! Nasıl yapılır? İşte yapılışı makalemizin sonuna geliyoruz...

Hepsi Bu Kadar

Yukarıda köfte tarifi Oktay Usta ile derleyip belirtmiş olduğumuz tüm bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde, anne köfte tarifi gibi enfes köfteler pişirmemeniz için hiçbir sebep yok. Fakat, lezzetli köfte pişirmenin ve köfte tarifi Oktay Usta denilince en önemli püf noktasının, köfte harcını yoğurduktan sonra mümkünse 1 gece buzdolabında bekletmek olduğunu bir kez daha belirtelim.
 
Afiyet Olsun...

Kahvaltı mekanları ve et mangal yerleri olarak İstanbul'da en çok tercih edilen Saklıbahçe Tesisleri'nin Katkılarıyla.

Tarif göndermek için iletişim

köfte tarifi köfte nasıl yapılır fırında köfte patates köfte izmir köfte köfte kalori köfte tarifleri ekşili köfte köfte yapımı patatesli köfte kadınbudu köfte köfte yapılışı yemek tarifleri fırında patates köfte
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!