deneme bonusu

Halı Yıkama Firmasında Dikkat Etmeniz Gereken 10 Madde

Halı yıkama firması tercih ederken dikkat etmeniz gereken 10 maddeyi derlediğiniz haberimiz, halı yıkama firmalarından en iyi performansı almanızı sağlayacak.

Halı Yıkama Firmasında Dikkat Etmeniz Gereken 10 Madde

Halı Yıkama Firmasında Dikkat Etmeniz Gereken 10 Madde

Halılarınızı ilk kez temizletiyorsunuz ama neyle karşılaşacağınızı bilmiyor musunuz? Ya da halılarınızı daha önce temizlettirdiğiniz ama sonuçtan memnun kalmadığınız oldu mu? Bu haberimizi sizin için....

1. Tüm halı yıkamacılar işe başlarken ön süpürme yani toz çırpma yapmalıdır. Bunun nedeni kurumuş kirlerin (toz ve kir) temizleme işleminde nem ile birleşince çamura dönüşmesidir. Çamur, kuru kirden daha ağırdır ve çıkarılması daha zordur. Bu nedenle çırpma işlemiyle halı yıkamadan en iyi sonuç alınacaktır.

2. Genel temizlik sürecinde çoğu leke çıkarılmalıdır. Boya, asit veya kostik içeren bazı lekeler genel temizleme işleminde çıkmayabilir. Bu nedenle özel leke çıkarma işlemi gerektirebilir. Ne yazık ki bazı lekeler, hangi kimyasallar kullanılırsa kullanılsın, hangi temizlik yöntemleri kullanılırsa kullanılsın halıdan çıkamıyor.

3. Temizleme işleminde asitli bir durulama kullanılmalıdır. Bunun nedeni, neredeyse tüm temizlik kimyasallarının doğada alkali olması ve bir asidin temizlik ürünlerini dengelemesidir.

4. Tüm halı temizleme hizmetleri aynı değildir. Halı temizleme hizmetinin sonuçları, ustanın becerisine, harcanan süreye, kullanılan kimyasallara ve ekipmana bağlıdır.

5. Halı temizliği denetime tabi bir sektör değildir. Halı temizleme sektöründe odalar tarafından sertifikalandırılmış firmaları arayın.

6. Yün halıyı temizlerken ortaya çıkan nem kokusu, öncelikle yün ıslandığında yündeki doğal kükürtten çıkan bir gazdan kaynaklanır. Bu doğaldır ve halı kuruduğunda dağılır.

7. Halı yıkama, üreticinin veya halı temizleyicinizin halılara uyguladığı leke korumasını ortadan kaldırmaz. Aşınma ve yıpranma, leke koruma kaplamalarının bozulmasının birincil nedenidir. Leke korumasını sürdürmek için bazen leke koruyucunuz garanti süresinin sonuna gelmeden önce halınızdaki lekeli kısıma bir halı koruyucu uygulamak en iyisidir.

8. Halıların hızlı kuruması ve tüylerin aynı yönde (kenara düşmemesi) oturması için temizlikten sonra halıların bakımı yapılmalıdır.

9. Halı yıkamacılar yasal olarak işçiliklerini garanti altına almakla yükümlüdürler. Sağlanan halı temizleme hizmetinden memnun değilseniz, halı temizleme şirketini arayın ve halıyı ücretsiz olarak yeniden temizlemeyi teklif etmelidirler. Halı yıkamacınız halınızı yeniden temizlemek için geri gelmezse, bunu bağlı bulundukları odaya bildirebilirsiniz

10. Düzenli olarak temizlenen halılar, nadiren temizlenen halılara göre daha uzun süre dayanır ve daha iyi görünür. Temizlik, halı havınızda halı üzerinde yüründüğünde halı liflerinde aşınan aşındırıcı kirlerin çıkarılmasına yardımcı olur.

Halı Temizliğinde Püf Noktalar

İpucu: Haftada iki kez kaliteli bir elektrikli süpürgeyle süpürürseniz halınızın daha iyi görünmesini, daha uzun süre dayanmasını ve daha sağlıklı olmasını sağlarsınız. Halınızın daha kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı varsa, Mudanya Halı Yıkama firması gibi kapsamlı bir firmayı arayabilirsiniz.

Haber: Kayabaşı Mahallesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!