deneme bonusu

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Günlük kullanımda sık rastlanılan lekelerden biri de yağ lekesidir. Özellikle halı, koltuk ve benzeri eşyalara dökülen yağ lekesini çıkarmak zor olabilir.

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Genel itibari ile günlük kullanımda en sık rastlanılan lekelerden biri de yağ lekesi olmak üzere özellikle halı, koltuk ve benzeri eşyalara dökülen yağ lekesini çıkarmak zor olabilir. Fakat halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar denildiğinde bu noktada bu izden mustarip olanların izlemesi ve uygulaması gereken birtakım işlemler bulunmaktadır. Buna göre zorlu lekeler arasında bulunan yağ lekesini çıkarmak için doğal yöntemlerin yanı sıra kimyasal yöntemler de tercih edilebilir. Halının türüne göre de leke çıkarmak için farklı adımlar izlenmelidir.

Yünlü ve Pamuklu Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ lekesinin bulunduğu alanı temizlemek için birtakım adımların izlenmesi halının zarar görmemesi adına önemlidir. Şu şekildedir:

Özellikle yünden ve saf pamuktan yapılan halılardan yağ lekesini çıkarmak için doğal yöntemler tercih edilebilir. Buna göre leke üzerine tuz ve kabartma tozu dökülerek, bir süre bekletilmesi gerekir.

  • Tuz ve kabartma tozu bekletildikten sonra ıslak bir durulama bezi ile silinir, kurumaya bırakılır.
  • İpek tüylü ve yün halılar için uygulanması muhtemel bir diğer yöntemde ise beyaz sirke, kabartma tozu, nişasta ve bebek pudrası gibi ürünler lekeli yüzeye dökülerek silinir ve bekletilir.
  • Özel halı şampuanlarına, alkali içeren deterjan karıştırılarak ilgili bölgeye dökülmek sureti ile de temizleme işlemi yapılabilir.

Bulaşık Deterjanı ile Yağ Lekesi Çıkarma

Son zamanlarda keşfedilen önemli leke çıkarıcılarından biri de sıvı bulaşık deterjanıdır. Özellikle normal kullanımda da yağ lekelerini çıkarıcı gücü bulunan bulaşık deterjanları, halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar denildiğinde akla gelen ilk seçenek haline gelmiştir. Bu noktada 1 çay kaşığı kadar bulaşık deterjanının leke üzerine dökülmesi ve bir bez yardımı ile leke üzerine bastırılarak işlenmesi sağlanır. Bu işlemde bir bulaşık süngeri kullanılması tavsiye edilir. Ovalama işleminden sonra leke bir süre bekletilir ama çok bekletilmemesi gerekir. Zira lekenin bulunduğu alan ağarabilir. Sonrasında ise durulama suyu ile ıslatılmış bir başka bez ile bu lekeli alan deterjandan arındırılır, silinir. Biraz beklettikten sonra lekenin gittiği görülebilir. Yukarıda anlattığımı tüm işlemleri yaptığınız halde yine de sonuç alamadıysanız, 0 535 597 70 12 numaralı telefondan Didim halı yıkama firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Didim halı yıkama Didim halı yıkama firmaları Didim halı yıkamacı Didim halı yıkama yerleri Didim halı yıkama fabrikası Didim halı yıkama fabrikaları Didimde halı yıkama Didim'de halı yıkama Didim hali yikama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!