Başakşehir Kayaşehir metro hattı ihalesi iptal oldu!

Başakşehir Kayaşehir metro hattı ihalesi iptal edildi. Başakşehir Kayaşehir metro hattının da yer aldığı metro ihaleleri İBB tarafından iptal edildi.

Başakşehir Kayaşehir metro hattı ihalesi iptal oldu!

Başakşehir Kayaşehir metro hattı ihalesi iptal edildi. İBB, arasında Başakşehir-Kayaşehir metrosunun da bulunduğu yürürlükteki 6 metro ihalesini iptal etti. Metro hattı yapılamabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaklaşık olarak 925 milyon euro kredi kullanacaktı. Cumhuriyet Halk Partisi İBB Meclis Üyesi Tarık Balyalı, iptal olan her metro hattı ihalesi için yüzde 10 cayma bedeli ödeneceğini ifade etti. İşte krokilerisi ile iptal olan Başakşehir Kayaşehir metro hattı güzergahı:

BORÇLA YAPILACAK METRO HATLARI

Metro hattı yapılamabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaklaşık olarak 925 milyon euro kredi kullanacaktı. Cumhuriyet Halk Partisi İBB Meclis Üyesi Tarık Balyalı, iptal olan her metro hattı ihalesi için yüzde 10 cayma bedeli ödeneceğini ifade etti. İşte krokilerisi ile iptal olan Başakşehir Kayaşehir metro hattı güzergahı:

2 milyar 469 milyon 924 bin 400 lira bedelli Ümraniye-Ataşehir-Göztepe hattı İhalesi için 175 milyon euro, 2 milyar 414 milyon 401 bin 632 lira tutarındaki Kirazlı-Halkalı metro hattı için yaklaşık 170 milyon euro, 969 milyon 114 bin 610 lira tutarında Başakşehir Kayaşehir metrosu için 70 milyon euro, 3 milyar 49 milyon 994 bin 729 lira bedelli Mahmutbey-Bahçeşehir metrosu için ise 220 milyon euro kredi kullanılacaktı.

Kayaşehir Metrosu Hangi Bölgeden Geçecek Kayabaşı Metro Güzergahı Kayaşehir Metro Güzergahı Haritası Başakşehir Kayaşehir Metro İhalesi Kayaşehir Merkez Metro Durağı Kayaşehir Metro 2018 Kayaşehir Metro Ne Zaman Açılacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
İbrahim Sadri, şiirleri ile Başakşehir'i büyüledi
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK
Kayaşehir Çiçekçi: NAZ ÇİÇEKÇİLİK