deneme bonusu

Kayabaşı Selanikliler Derneği 8. Aşure Günü Yapıldı

Kayabaşı Selanikliler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aşure Günü etkinliğinin 8'incisi bugün yapıldı.

Kayabaşı Selanikliler Derneği 8. Aşure Günü Yapıldı

Kayabaşı Selanikliler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aşure Günü etkinliğinin 8'incisi Kayabaşı köy meydanından düzenlenen muhteşem bir organizayonla ve çok sayıda davetlinin yoğun katılımı ile bugün yapıldı.

5 KAZANDA PİŞİRİLEN AŞUREYE YOĞUN İLGİ

Kayabaşı Selanikliler Derneği'nce gerçekleştirilen ve bu yıl 8'incisi düzenlenen Aşure Günü, Kayabaşı Köy meydanında ikibine yakın davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğe; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan, Kayabaşı Mahalle Muhtarı Doğan Azat, Başakşehir siyasi parti temsilcileri, Rumeli Balkan camiası ve Başakşehir'de faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Kayabaşı sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Kayabaşı Selanikliler Dernek Başkanı Cavit Kurt'un açılış konuşmasıyla başlayan aşure etkinliğinde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Bugün Kayabaşı’nda bir araya geldiğimiz tüm komşularıma teşekkür ediyorum. Güzel sohbetlerinize ortak olmak beni ziyadesiyle mutlu etti. Geçen yıl ki aşure gününde başkan yardımcısı olarak aranızdaydım, bu yıl ise belediye başkanı olarak katılmayı Allah bize nasip etti. Başkanımızı, Mevlüt abimizi büyükşehire yolladık. Hiç beklemiyorduk; biz de şaşkınız, mutluyuz, gururluyuz" dedi. Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan'ın duasının ardından açılan kazanlarda yaklaşık ikibine yakın davetliye aşure ikram edildi.

KARTOĞLU'NA SEVGİ SELİ

Alkışlar arasında aşure kazanının başına geçen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, dernek başkanı Cavit Kurt ile birlikte halka aşure ikramında bulundu. Kayabaşılı hanımların 5 ayrı kazanda pişirdikleri aşure dağıtımında kısa süreli izdiham da yaşandı.

BASINDAN BÜYÜK İLGİ

Tek Rumeli Televizyonu ve yerel basının ilgi gösterdiği aşure günü, ikram ve yapılan duaların ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

HABER: Kayabasimahallesi.com

RESİMLER HAZIRLANIYOR!..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!