deneme bonusu

Başakşehir’de arsa ve daire fiyatları tavan yapan 3 mahalle

İstanbul’da gayrimenkul geliştiricilerinin ilgi odağı olan Başakşehir’de son yıllarda emlak fiyatları da yükselişe geçmiş durumda.

Başakşehir’de arsa ve daire fiyatları tavan yapan 3 mahalle

Geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan Başakşehir- Kayaşehir Metrosu'yla gündeme gelen ilçede, kentsel dönüşüm çalışmaları da hızla devam ediyor. Başakşehir'de son üç yılda satılık konut fiyatları yüzde 29 artarken, bir yılda bu oran yüzde 7 oldu. Kira fiyatlarına bakıldığında ise bölgede son bir yılda kira fiyatlarının yüzde 8 düştüğü görülüyor. Başakşehir merkezin yanı sıra bölgenin birçok mahallesi de değerlenmiş durumda. Özellikle son yıllarda dikkat çeken bir yükseliş yaşayan Kayabaşı'nda konut fiyatları gözle görülür bir artış gösteriyor. İşte Zingat.com'un verilerine göre Başakşehir'in yatırım yapılabilecek mahalleleri… 

Güvercintepe'de kentsel dönüşüm etkisi
Başakşehir'in değerlenen semtlerinden biri olan Güvercintepe'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları, bölgedeki emlak fiyatlarını da etkiledi. Güvercintepe'de Temmuz 2015 ila Temmuz 2017 yılları arasında satılık konut fiyatları yüzde 2 arttı. Son bir yıllık süreçte ise satılık konut fiyatları hiç yükselmedi. Bölgede konutların ortalama satış fiyatı ise 202 bin 656 TL. Bölgeden alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresinin ise 18 yıl olduğu görülüyor. Güvercintepe'deki kiralık konut fiyatlarına bakıldığında ise son üç senede bölgede kira fiyatlarının yüzde 6, son bir yılda ise yüzde 1 arttığı görülüyor. Semtte kira ortalama fiyatları ise 709 bin TL ila 1. 181 TL arasında değişiyor.

Bahçeşehir'de konut yatırım geri dönüş süresi
Bahçeşehir 1. Kısım bölgesinde son yıllardaki konut fiyat artışı dikkat çekiyor. Bölgede son üç yılda satılık konut fiyatları yüzde 24 artarken, son bir yılda bu artış sadece yüzde 1'de kaldı. Bahçeşehir 1. Kısım'da satılık konut fiyatları 285 bin 884 TL ila 476 bin 473 TL arasında değişiyor. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 26 yıl. Bu semtte kira fiyatlarında düşüş ise dikkat çekiyor. 2015 Temmuz ila 2017 Temmuz tarihleri arasında yüzde 13 artan konut kira fiyatları, son bir yılda ise yüzde 6 düştü. Bahçeşehir 1. Kısım'da kira fiyatları 933 TL ila 1.555 TL arasında değişiyor.

Kayabaşı'nda satılık konut fiyatları yüzde 65 arttı!
Başakşehir'in gelişmekte olan mahallelerinden biri olan Kayabaşı, bölgede emlak fiyatlarının en çok arttığı yer olarak karşımıza çıkıyor. Gayrimenkul yatırımından kârlı çıkmak isteyenlerin tercihi olan Kayabaşı'nda son üç yılda satılık konut fiyatları yüzde 65 artarken, son bir yılda bu oran yüzde 27 oldu. Kayabaşı'nda satılık konut fiyatları 201 bin TL ila 335 bin TL arasında değişirken, satın alınan bir konutun yatırım dönüş süresi ise 23 yıl oldu. Bölgedeki kira fiyatlarına baktığımızda ise Temmuz 2015 ila Temmuz 2017 yılları arasında yüzde 9 artan kira fiyatları, Temmuz 2016 ila Temmuz 2017 yılları arasında yüzde 7 arttı. Kayabaşı'nda kira fiyatları 719 TL ila 1.199 TL arasında değişiyor.

Başakşehir Kayaşehir Başakşehir Metrosu Kayaşehir Metrosu Başakşehir arsa fiyatları Başakşehir daire fiyatları Kayaşehir daire fiyatları 3.istanbul başakşehir 3. istanbul başakşehir fiyat 3. istanbul 3. istanbul başakşehir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!