Ankara Demetevler son dakika haberleri

Ankara Yenimahalle Demetevler'de Suriyeliler hakkında çıkan dedikodular sonrası hareketlilik yaşandı. Çıkan olayda çevik kuvvet müdahale etti

Ankara Demetevler son dakika haberleri

Ankara Yenimahalle'de bulunan Demetevler'de akşam saatlerinde sokak hareketliliği yaşandı. Suriyeli mülteciler hakkında çeşitli dedikoduların yayıldığı mahallede vatandaşlar sosyal medyadan da organize olarak sokağa döküldü. Gerginliğin gece saatlerine kadar sürdüğü olayda çevik kuvvet polisi toplananlara TOMA ile müdahale etti. Ankara Yenimahalle Demetevler son dakika haberleri...

Ankara Yenimahalle'de bulunan Demetevler'de Suriyelilere yönelik linç girişimi yaşandı. Çevik kuvvet polisi vatandaşlardan evlerine dönmelerini istedi. Ankara Yenimahalle'de Türk vatandaşlar ile Suriyeli mülteciler arasında çıkan kavgaya polis müdahale etti. Olayların büyümemesi için, bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ankara’da Suriyeli mültecilerle vatandaşlar arasında çıkan kavgada, gergin anlar yaşandı. Meydana gelen olaylarda 1 kişi yaralanırken, polis ekipleri vatandaşlara biber gazıyla müdahalede bulundu. Bir Suriyeli mültecinin 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği yönündeki iddiaların sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda vatandaş olay yerine gitti.

KIZ ÇOCUĞUNA TECAVÜZ İDDİASI

Bir Suriyeli mültecinin 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği yönündeki iddiaların sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda vatandaş olay yerine gitti. Olayların çıkış nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, Ankara Valisi Ercan Topaca Twitter hesabından "Yenimahalle İlçemizde büyük olaylar olduğu konusunda asılsız haberler yayılmaktadır. Gençler arasında küçük bir tartışma yaşanmıştır." ifadelerini kullandı. Ankara'da Suriyelilerle mahalle sakinleri arasında çıkan kavgaya polis müdahale etti. Çıkan olaylarda 1 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Yenimahalle ilçesi Demetevler'de bulunan 2'inci Cadde üzerinde Suriyeliler ile mahalle sakinleri arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi ile bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Mahalle sakinlerinin evlerinden çıkmasıyla büyüyen gerginlik, çevik kuvvet ekiplerinin plastik mermi ile müdahalesi ile yatıştı. Çıkan olaylarda çok sayıda ev ve iş yerinin camları kırılırken 1 kişinin yaralandığı öğrenildi.

"TAHRİKLERE KAPILMAYIN" ANONSU YAPILDI

Büyük bir kavgaya dönüşen olaylara onlarca kişi katılırken, Ankara sokaklarındaki hareketlenme ilk anda bastırılamadı. Ancak ilerleyen saatlerde çevik kuvvet, sokağa çıkan vatandaşlardan evlerine dönmeleri istedi.
TOMA'lardan, "tahriklere kapılmayın" anonsu yapmasıyla ve polisin biber gazı kullanmasıyla gerginlik azaldı.

BİR KİŞİ YARALANDI

Olaylarda bir kişinin yaralandığı, bazı iş yerlerinin de zarar gördüğü belirtildi.

TWİTTER'DAN AKIL ALMAZ TAHRİK

Son günlerde sosyal medya sitesi twitter'da Suriyeli mültecilere karşı başlatılan düşmanlık ve nefret söylemleri artmıştı. Suriyelilerin geri dönmesi için kampanya başlatan bazı gruplara, provokatörler de destek verince sosyal medyada öfke büyümüştü. Ankara'daki olayın ilk anlarından itibaren de olayları kızıştırmak isteyen sosyal medya kullanıcıları akıl almaz dedikodularla provokasyon yapmaya çalıştı.

VALİ ERCAN TOPACA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan, Ankara Valisi Ercan Topaca Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Topaca "Yenimahalle İlçemizde büyük olaylar olduğu konusunda asılsız haberler yayılmaktadır. Gençler arasında küçük bir tartışma yaşanmıştır." ifadesini kullandı.

Kaynak: Aksam

ankara son dakika ankara demetevler ankara üniversitesi ankara demetevler son dakika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?