19 Mayıs 2017 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Yasaklandı

19 Mayıs Cuma günü okullar resmi tatil olacak mı sorusunu soran öğrenciler ile vatandaşların sorduğu devlet kurumları içerisinde yer alan "Hastaneler, bankalar, eczaneler, noter, PTT açık mı" sorusu netlik kazandı. Devlet kurumlarında işlem yaptıracak olan vatandaşlar için Bakanlar Kurulu "resmi tatil" kararı Resmi Gazete'de önceden yayınlanmıştı. 19 Mayıs'ın önemine dair önemli bilgiler ve "yarın tatil mi" sorusunun cevabı haberimizde...

19 Mayıs 2017 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Yasaklandı

19 Mayıs 2017’de memurlar ve çalışanlar “resmi tatil”den ötürü izin yaparken; kurumlarda son durum nedir? Hangi kurumlar açık, hangi kurumlar kapalı? Eğitim-Öğretimde son durum nedir?

19 Mayıs günü PTT resmi tatilden ötürü kapalı, posta üzerinden işlemlerini yaptırmak isteyenler Pazartesi gününü (22 Mayıs) gününü beklemek zorundalar.

Önemli not: PTT il genel merkezlerinde “Cumartesi” günü öğlene kadar açık.

Cuma günü bankalar kapalı olacaktır. EFT üzerinden işlem yapmak isteyenler 22 Mayıs üzerinden hareket etmesi gerekmektedir. Havale işlemleri ise devam edecektir.

Cuma günü noterler kapalı. Resmi kurum üzerinden herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Sosyal medya üzerinden en çok tartışılan konu “nöbetçi noter” konusu devlet tarafından şu zamana dek işlenmemiştir. Resmi tatilde “nöbetçi noter” olmayacaktır, tüm noterler kapalı olacaktır.

Hastaneler yarın (poliklinikler) kapalı olurken, “acil servis” açık olacaktır. Acil servis, tüm hastanelerde 24 saat hizmet verecektir.

Yarın eczaneler kapalı olurken, nöbetçi eczaneler bu akşam 19:00’tan itibaren hizmet vermeye devam edecektir.

Öğrencilerin en çok merak ettiği soruya Milli Eğitim Bakanlığı cevap veriyor; 19 Mayıs 2017’de eğitim öğretime 1 gün ara verilecektir. Öğrenciler, öğretmenler ve okullarda çalışan memurlar yarın okula gitmeyecektir.

Üniversitelerde son durum ise; yarın üniversite öğrenciler için resmi tatil baz alınmayacaktır.

19 Mayıs’ın önemi

Kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 19 Mayıs 1919’ta Samsun’a çıkarak “mücadele”nin ilk adımı atmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasındaki ilk adım olarak bu tarih bilinir. Resmi olarak ilk 1935 yılında “Atatürk Günü” olarak kayıtlara geçmiştir. Atatürk’ün öldüğü yıl, “Bayram” ifadesi yer almıştır. Son değişiklik olarak 1981 yılında “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlanılmaya başlanmıştır.

İlgili Aramalar19 mayıs tatil mi,19 mayıs resmi tatil mi,19 mayıs genclık spor bayramı,19 mayıs bankalar tatil mi,19 mayıs atatürk,19 mayıs okullar tatil mi,19 mayıs bayramı,19 mayıs etkinlikleri,19 mayıs resmi tatil mi 2017,19 mayıs kutlamaları,19 mayıs gençlik ve spor bayramı,19 mayıs kargolar açık mı,19 mayıs borsa açık mı,19 mayıs nöbetçi eczane,19 mayıs bankalar açık mı,19 mayıs liselere tatil mi,19 mayıs borsa tatil mi,19 mayıs ptt açık mı,19 mayıs kimlere tatil,19 mayis resmi tatil mi,19 mayıs etkinlikleri istanbul,19 mayıs atatürk ve spor bayramı,19 mayıs 2017 bankalar tatil mi,19 mayıs üniversiteler tatil mi,19 mayıs noter açık mı,19 mayıs resmi kurumlar tatil mi,19 mayıs kargo çalışıyor mu

19 mayıs bankalar tatil mi 19 mayıs okullar tatil mi 19 mayıs resmi tatil mi 2017 19 mayıs kargolar açık mı 19 mayıs borsa açık mı 19 mayıs nöbetçi eczane 19 mayıs bankalar açık mı 19 mayıs liselere tatil mi borsa açık mı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?