deneme bonusu

Siyasilerin 1 Mayıs işçi bayramı mesajları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla siyasiler de 1 Mayıs işçi bayramı mesajları yayımlamaya başladı. Adalet Bakanı Soylu, yazılı açıklama yaparken, CHP lideri Kılıçdaroğlu mesajını twitter üzerinden yayınladı.

Siyasilerin 1 Mayıs işçi bayramı mesajları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı 1 Mayıs mesajında, “Bugün hakça paylaşımın bayramı, adil ve eşit bir düzen için dayanışmanın günü. Tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun” dedi.
Bakan Soylu: 1 Mayıs’ı farklı görüşlerin, emeğin kutsallığı etrafında birleşebildiği özel bir gün olarak yeni bir yaklaşımla ele alıyoruz
İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Soylu, “Ayrılıklar üzerinden tarif etmeye çalışan bir zihniyete karşı, 1 Mayıs’ı, birbirinden farklı görüşlerin, emeğin kutsallığı etrafında birleşebildiği özel bir gün olarak yeni bir yaklaşımla ele alıyoruz. Artık 1 Mayıs, çalışma hayatındaki sorunların tümüyle masaya yatırıldığı; dile getirilen bütün çözüm önerilerinin ve taleplerin değerlendirildiği; bir sonraki 1 Mayıs’a yeni tartışmaların değil, çözümlerin devredildiği yeni bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde kutlanmaktadır” dedi. İçişleri Bakanı Soylu’nun Emek ve Dayanışma Günü mesajı şöyle:

“Hayatın en önemli ve kutsal öznelerinden biri olan emeğe ve onun sahiplerine olan vefamızı bir nebze de olsun yerine getirmeye çalıştığımız önemli bir günün yıldönümündeyiz. Türkiye, özellikle 2002 sonrasında her alanda olduğu gibi elbette ki çalışma hayatında da önemli gelişmeler kaydetmiştir. Hem çalışma hayatının genelinde, hem de kadınlar ve engelliler gibi özellikli grupların iş hayatındaki hakları konusunda ciddi adımlar ve yasal düzenlemeler ortaya koyulmuştur. Ve Türkiye bunların hepsini büyük bir toplumsal uzlaşma ve karşılıklı istişare ile gerçekleştirmiştir. Bu anlayışın bir sonucu olarak 2008 yılında, 1 Mayıs´ın Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanması kabul edilmiş ve 2009 yılında Resmi Tatil olarak ilan edilmiştir. Bu düzenlemeler neticesinde geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs, ülkemizin birçok noktasında barış ve kardeşlik içerisinde kutlanacaktır.
Ayrılıklar üzerinden tarif etmeye çalışan bir zihniyete karşı, 1 Mayıs´ı, birbirinden farklı görüşlerin, emeğin kutsallığı etrafında birleşebildiği özel bir gün olarak yeni bir yaklaşımla ele alıyoruz. Artık 1 Mayıs, çalışma hayatındaki sorunların tümüyle masaya yatırıldığı; dile getirilen bütün çözüm önerilerinin ve taleplerin değerlendirildiği; bir sonraki 1 Mayıs´a yeni tartışmaların değil, çözümlerin devredildiği yeni bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde kutlanmaktadır. Emeğin bu en büyük bayramının, çalışma hayatının bütün taraflarıyla huzur ve güven içinde kutlanabilmesi için İçişleri Bakanlığımız bütün birimleriyle görevinin başındadır. Bu süreçte Bakanlığımızla, güvenlik birimlerimizle istişare halinde büyük bir olgunluk ve sosyal sorumluluk örneği gösteren sendikalarımızın ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının da bu anlamlı günlerini ayrıca tebrik ediyorum. Bu vesileyle, bütün işçilerimizin, çalışanlarımızın, emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nü kutluyor; Aziz Milletimizi, çalışma hayatının tüm katılımcılarını, en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum”
Demirtaş’tan ‘1 Mayıs’ mesajı: Bu zor ama paha biçilmez yolda hepinize başarılar diliyorum

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nden, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj gönderdi. Dünya emekçilerinin, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın 1 Mayıs mesajı şöyle:
“İnsanı insan yapan temel ölçülerden biri kuşkusuz ortaya koyduğu emektir. Emeğe ve emekçiye saldırıların ve hak gasplarının sınır tanımadığı bu zorlu dönemde inatla ve cesaretle emeğin mücadelesini sürdüren ve emekçinin yanında yer alan herkesi saygıyla selamlıyorum. Bütün dünya emekçilerinin 1 Mayıs Bayramını kutluyor, halklarımızın gelecekte adil, özgür ve eşit birliğine olan inancımla, bu zor ama paha biçilmez yolda hepinize başarılar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla”

İşçi Bayramı 1 mayıs mesajları İşçi Bayramı Mesajları Kemal Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş CHP HDP
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!