deneme bonusu

Bülent Kayabaş'ın cenaze töreni!

72 yaşında vefat eden usta oyuncu Bülent Kayabaş İstanbul'da defnedildi. Sanatçı Ali Poyrazoğlu, kalın bağırsak kanseri sebebiyle hayatını kaybeden 38 yıllık arkadaşı Bülent Kayabaş'ın yıllardır kendisine iş gelmediği için çok üzgün olduğunu ifade etti.

Bülent Kayabaş'ın cenaze töreni!

Usta oyuncu bugün ailesi, dostları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden  sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Bülent Kayabaş için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde  tören düzenlendi. 

Törende konuşan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur,  usta oyuncunun herkesin hayatında derin izler bıraktığını söyleyerek, "Aslında  bugün bu salonun dolu olmasını çok isterdim. Bülent Kayabaş hayatı boyunca dik  durdu. Dik yaşadı. Dik olarak hayata veda etti." dedi.

Sanatçının oğlu Ümit Kayabaş da babasıyla yaşadığı çeşitli anıları  paylaşarak, şunları kaydetti:

"Bülent Kayabaş'ın bu salondaki herkes için farklı bir anlam  taşıdığını biliyorum. Birçok hikaye duydum. 'Babanla, ben yıllar önce...' diye  başlayan keyifli hikayeler... Benim için hikaye, benim son 30 yılımda geçen  süredir. Bence de en gurur duyduğum, onun oğlu olma kısmı oldu. Bu 30 yılda bir  babanın evladına yapabileceği her şey vardı. O gür ve korkutucu olan sesini, bana  hiçbir zaman yükseltmedi."

Oyuncu Selçuk Yöntem, insanın sevdiği kişinin arkasından konuşmasının  zor olduğunu belirterek, duygularını şöyle dile getirdi:

"Bülent çok önemli bir aktördü. Türk toplumunun çok sevilen bir  insanıydı. Önemli bir karakterdi. Toplumun aranılan insanıydı. Türk sanat  camiasında büyük bir hoşluk oldu. Benim can dostumdu. Birçok oyunda beraber  oynadık. Bir filmde de beraberdik. Çok güzel bir dostluğumuz vardı. Bu konuşmalar  ne için yapılıyor bilmiyorum ama benim çok sevdiğim bir dostumdu. Nur içinde  yatsın. Başka da söyleyecek bir şey bulamıyorum.

"Ben onu sevmeye devam edeceğim"

Sanatçının eski eşi Nur Sürer, Kayabaş'ın çok iyi biri olduğunu ifade  ederek, "Çok iyi bir aktördü. Harika bir babaydı. Biz Bülent ile 40 yıl  birbirimizi sevdik. Ben onu sevmeye devam edeceğim. Dünyanın en güzel çocuğuna  sahibiz. Hiç unutmayacağız Bülent'i." dedi.

Oyuncu Rutkay Aziz, Bülent Kayabaş'ın her zaman "canımın içi" diye  seslendiğini dile getirerek, şunları aktardı:

"O da bizim canımızın içiydi. Aynı bu ekrandaki gibi o güler  yüzüyle... Tiyatronun, sinemanın gerçekten büyük ve değerli ustasıydı. İçim  acıyarak hem Nur'u hem Selma'yı hem sizleri selamlıyorum. Biz bir gruptuk. Tek  tek birbirimizi kaybediyoruz. Biz de ölüm sırasına, çizgisine girdik. Burada  kaybettiğim arkadaşlarımın arkasından konuşuyorum da benim arkamdan kim konuşacak  diye merak ediyorum. Onun için acele etmek gerek. Bir laf vardır, yaşamın en  büyük keşfi ölümmüş. Nedense bu keşif bizim arkadaşlarımızı, bizim değerlerimizi,  bizim can ciğer dostlarımızı buluyor da asıl gitmesi gerekenleri teğet geçiyor.  Bu da beni ayrıca üzüyor."

 "Oyunculuk mesleğine çok büyük bir saygısı vardı"

Oyuncu Ali Poyrazoğlu, usta oyuncunun çok inatçı biri olduğunu  söyleyerek, "38 yıl önce bir araya gelip tiyatro yapmaya karar verdik. Ben arada  bir bırakmak isterdim, pes ederdim, sıkılır bunalırdım. Ben tiyatronun  patronuydum. Benim onları bir arada tutmam gerekirken, Bülent beni ve tüm ekibi  bir arada tutardı, 'Ne oluyor, nereye gidiyorsunuz?' diye. Çok büyük bir saygısı  vardı oyunculuk mesleğine." değerlendirmesinde bulundu.

Bülent Kayabaş'ın eşi Selma Kayabaş, tören boyunca gözyaşlarını  tutamadı. Tiyatro ve sinemanın ünlü isimlerinin katıldığı törenin ardından Bülent  Kayabaş'ın cenazesi alkışlar eşliğinde Teşvikiye Camisi'ne götürüldü.

Kayabaş, cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından  Feriköy Mezarlığı'nda defnedilecek.

ALİ POYRAZOĞLU: SEYİRCİ ÜZÜLÜR DİYE HASTALIĞINI SAKLADI

Sanatçı Ali Poyrazoğlu, kalın bağırsak kanseri nedeniyle hayatını kaybeden 38 yıllık arkadaşı Bülent Kayabaş'ın yıllardır kendisine iş gelmediği için çok üzgün olduğunu söyledi. Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen törende CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk'e konuşan Poyrazoğlu, hastalık sürecinde Bülent Kayabaş'ın yaşadıklarını anlatırken de gözyaşlarını tutamadı.

Bülent Kayabaş'ın çok fedakar, aydın, birbirini bağrına basmış bir Türkiye hayali ile yaşayan bir insan olduğunu söyleyen Ali Poyrazoğlu, "Disiplinli bir sanatçıydı. Hastalandığı zaman ilk bana haber verdi. Doktordan çıkmış, telefon etti, hastanenin önün çağırdı. Gittim, kanser olduğunu söyledi. Disiplinli bir hasta olmasını ve hep beraber meydan okuyacağımızı söyledim. Bizimki palavra tabi. O çok kahraman bir şekilde kanser hastalığına meydan okudu. Bu zor bir şeydir. Meydan okumak gerekir. Seyirci üzülür diyerek hastalığını saklamaya karar verdi. Beş yıldır ağır tedavi görüyordu. Sabah kemoterapi oluyordu, akşam sahneye çıkıyordu. Böyle direndi. Son zamanlarda da ölmeden gömülmesi, insanların görmezden gelmesi zor bir şey. Hiç aranmaması, hatırlanmaması, hiçbir iş teklif edilmemesi, daha ölmeden ölmüş gibi davranılması onu çok üzüyordu. Yaşarken vefasızlık, unutulmuşluk bilincine uğradığını görüyoruz. Bu Bülent'i çok üzerdi, haklıydı da." dedi.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir'de doğdu.

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu'nda profesyonel olarak tiyatro oyunculuğuna başlayan Kayabaş, birçok tiyatro oyununda, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirme de yapan ünlü sanatçı, Winnie The Pooh'yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim'in üstlendiği "Filler ve Çimen" filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik, Haluk Bilginer ve Uğur Polat'la beraber oynayan Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen'in, Cevat Fehmi Başkut'un 'Buzlar Çözülmeden' adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı 'Bir Kış Masalı' adlı oyununda dayer aldı.

Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi ancak kısa sürede boşandı. 2007 yılında ise 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis'te evlenmişti.

ümit kayabaş kimdir nur sürer bülent kayabaş bülent kayabaş oğlu bülent kayabaş eşi bülent kayabaş seslendirme bülent kayabaş cenaze ümit kayabaş bülent kayabaş neden öldü bülent kayabaş kimdir bülent kayabaş nereli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!