deneme bonusu

Bayrampaşalı Arda Turan: Benim gibisi yüz yılda bir gelir

Barcelona’da forma giyen Arda Turan kendisine yöneltilen eleştiriler hakkında “Ben buralardan gidince Barcelona’ya, Atletico Madrid’e kaç tane oyuncumuz gelecek, göreceğiz” diye cevap verdi.

Bayrampaşalı Arda Turan: Benim gibisi yüz yılda bir gelir

Barcelona’da forma giyen Arda Turan Fanatik Gazetesi’ne çok özel açıklamalarda bulundu.

“İnsanlar sürekli ‘Her yerde Arda var’ diyor. Tabii ki ben olacağım. Yüzyıllık tarihe baksınlar. Kaç tane Arda Turan var. Fazla mütevazılık kibir göstergesidir... Ben buralardan gidince Barcelona’ya, Atletico Madrid’e kaç tane oyuncumuz gelecek göreceğiz. Hak ettiğim saygıyı görmek istiyorum” diyen tecrübeli futbolcu Paris Saint Germain’i eledikleri tarihi maç için de şunları şöyledi: 

“Arda, 6-1’lik maçta ne yaptın? diyorlar. Ne mi yaptım? Tarihin en büyük maçında, en kritik anında belki kurtarıcı olarak oyuna girdim. hangi gözle izliyorsun maçı veya nasıl bir bakış açısı bu. İyiyi değil, kötüyü görüyoruz. Eleştiri olur ama önemli olan iyisini, güzelini görmek”

Arda Turan, PSG’ye hiç üzülmediklerini ifade etti: “Zaferden sonra soyunma odasında hepimiz şoktaydık. Bunu yapabilecek bir takım varsa o da Barcelona’ydı. Bizimle daha önce eğlenenlerle biz de eğlendik. Bizimle uğraşan insanlara karşı. PSG’ye hiç üzülmedik. Çünkü bazı oyuncuları ilk maçtan sonra el işaretleriyle falan kutlamışlardı. Messi’nin, Neymar’ın, Suarez’in olduğu bir takıma karşı böyle sevinmemelisiniz. Ne olur ne olmaz! Kupada finale kaldık, ligde iddiamız var hâlâ. Ne olacağı belli değil. Her şeyi kazanabilme ihtimalimiz var. Şampiyonlar Ligi’ni  kazanmayı çok istiyorum.”

‘Milli takımda bana yazık ettiler’

Arda milli takım kariyeriyle ilgili de “Milli takımda yaşadıklarımı hâlâ hatırlıyorum geriye dönüp baktığımda. Yazık günah değil mi bu ya... Konu Arda meselesi değil. 18 maç kaybetmemişim ben, Hırvatistan’la İspanya’ya yenildik diye -daha da elenmemişiz- ıslıklandım ben ya. Allah aşkına olur mu! Hak mıdır, hukuk mudur! Bir de buna karşı konuşunca eleştiriliyoruz. Kanserli çocuklar için Puyol’la oyun oynamaya gittim geçen gün. Bütün herkes spor yapıyor. Gündüz ikide Türkiye’de bir spor salonuna gitsen bomboş. Ne spor yapma kültürümüz var, ne spor sevme kültürümüz var. Bırak sporu bizim sevme kültürümüz yok. Biz sevme kültüründen uzak kalmışız. Sevemiyoruz. Sen başarılıysan seni sevemiyoruz. Bana baktın mı bin tane kusur görürsün. Emre Çolak’ı yerden yere vuruyorlardı. Çocuk aslan gibi top oynuyor. İlk fırsatta gösterdi, Deportivo’da neler yapıyor.”  dedi.

Kaynak: Fanatik

arda turan instagram possible arda turan arda turan nereli arda turan barcelona arda turan kardeşi arda turan boyu arda turan kaç yaşında arda turan transfermarkt arda turan mal varlığı arda turan haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi A. Pt.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!