Tayfun Talipoğlu Neden Öldü? Şiirleri sözleri Vikipedi

Bamteli programı yapımcı ve sunucusu aynı zamanda edebi sözleri ve şiirleri ile Türk halkının gönlünde apayrı bir yeri olan, sırılsıklam Cumhuriyet aşığı olan usta gazeteci Tayfun Talipoğlu öldü. Tayfun Talipoğlu kimdir, neden öldü?

Tayfun Talipoğlu Neden Öldü? Şiirleri sözleri Vikipedi

Uzun yıllar hazırladığı ve sunuculuğunu yaptığı belgesel formatlı Bamteli programı yapımcı ve sunucusu aynı zamanda edebi sözleri ve şiirleri ile Türk halkının gönlünde apayrı bir yeri olan, sırılsıklam Cumhuriyet aşığı usta gazeteci Tayfun Talipoğlu öldü. Tayfun Talipoğlu kimdir, neden öldü?

Yıllarca Türkiye'nin kültürel zenginliklerini ekrana taşımak için gezdiği Anadolu'da konuk olduğu evlerin sofralarında, "ne yemeğiniz var yapın yiyeyim" değil "ne derdiniz var anlatın dinleyeyim" diyen ve dün gece evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan 55 yaşındaki usta gazeteci Tayfun Talipoğlu yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talipoğlu'nun ölümü sevenlerini yasa boğarken sosyal medyada da birçok mesaj paylaşıldı. Öte yandan ise ölüm nedeni merak edilen Talipoğlu'nun hakkında tüm bilgiler bu başlık altında. Tayfun Talipoğlu kimdir? Tayfun Talipoğlu neden öldü? İşte detaylar...

TAYFUN TALİPOĞLU KİMDİR?
1962 yılında Kars'ta doğan Tayfun Talipoğlu, İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV'de, 1999'dan beri de NTV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıydı.
Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık adlı kitapları bulunan Talipoğlu'nun, Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardı.

Haziran 2008'den itibaret TRT1'de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı da sunan Talipoğlu, aynı zamanda Ekim 2007'den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi'ydi. Tayfun Talipoğlu 2015 Genel Seçimleri'nde CHP'nin 5. sıradan Aydın Milletvekili adayıydı.

TAYFUN TALİPOĞLU NEDEN ÖLDÜ?
Candaş Talipoğlu, babası Tayfun Talipoğlu'nun kalp krizinden vefat ettiğini açıkladı.Üçüncü kez kalp krizi geçirdiğini söyleyen Talipoğlu, önceden stent takıldığını söyledi. Kalp krizi geçirdikten sonra doktorlar 45 dakika müdahele ettiğini ama kurtarılamadığını açıkladı. Babasının Ankara'da toprağa verileceğini söyleyen oğul Talipoğlu, defin işlemlerin muhtemelen Perşembe gün olacağını söyledi.

TAYFUN TALİPOĞLU ŞİİRLERİ
Bahar Olacaktın
Çizebilseydim, 
Bahar olacaktı yüzün... 
Yazabilsem, 
En uzunu şiirlerin... 
Olmadı, beceremedim... 
Adını duvarlara yazacak çağım da 
Çoktan geçti benim. 
Yasak sevdamın 
Gözaltı tarafı... 
Çaresiz, 
Seni yüreğimde erittim.

Tayfun Talipoğlu

Yaşamı Ertelemek
Beni her ölüm etkiler. 
Tanımasam bile üzülürüm 
Yitirilmiş ümitlere... 
Hiç gerçekleşmeyecek ideallere, 
Yaşanmamış sevgilere üzülürüm... 
Bu yüzden, korkarım yaşamı ertelemekten. 
Ne yapılması, ne söylenmesi gerekiyorsa 
Söylenmeli, yapılmalı. 
Seviyorsanız, sevdiğinizi bugün söyleyin. 
Sevdanızı bugün yaşayın. 
İşinizde yapılacak ne varsa 
Bir an önce yapın. 
Yarın çok geç olabilir... 
Bir anda bitebilir her şey. 
Yaşamak için acele edin bence. 
Kısa yaşanmışlıklar, 
Yaşanmamışlıklardan daha iyidir. 
Geriye dönüp baktığınızda "keşke"ler 
Çoğunlukta olmasın. 
Uzun vadeli hedefler için bile 
Bugünden harekete geçmeli. 
Yarınlar çok uzakta olabilir. 
Daha okulda başlamıyor muyuz 
Ertelemeye yaşamı? 
Hep yarına yatırım, bu günü sonra 
Yaşamacasına... 
"İşe gireyim, sonra..." 
"Evleneyim, sonra..." 
"Çocuklar büyüsün, sonra..." 
"Emekli olayım, sonra..." 
Sonra... 
Sonra... 
Sonra... 

Bu sürecin başında, ortasında, 
Yaşam her an sona erebilir. 
Sonrası olmayabilir. 
Fedakârlıklar güzel ama unutmayalım: 
Herkes kendi hayatını yaşar... 
Ertelenen 
sevdaların 
bedelini 
ödemiyor yaşam.

Tayfun Talipoğlu

 

İlgili Aramalartayfun talipoğlu neden öldü,tayfun talipoğlu merhaba,tayfun talipoğlu dostlar merhaba,tayfun talipoğlu öldü,gani müjde,candaş talipoğlu,dostlar merhaba,yosi mizrahi,tayfun talipoğlu yaşamı ertelemek,candaş yalçın talipoğlu,çizebilseydim bahar olacaktı yüzün,tayfun talipoğlu eskiyen yüzümün yeni gülümseyişi,tayfun talipoğlu cenazesi,tayfun talipoğlu vikipedi,tayfun talipoğlu nereli,bam teli programı,tayfun talipoğlu sözleri,tayfun talipoğlu şiirleri,tayfun talipoğlu kimdir,tayfun talipoğlu kim,tayfun talipoğlu sözleri,tayfun talipoğlu kaç yaşında,tayfun talipoğlu bamteli,tayfun talipoğlu eşi kim,tayfun talipoğlu öldümü,tayfun talipoğlu alevi mi,gazeteci tayfun talipoğlu,tayfun talipoğlu ekşi,bam teli tayfun talipoğlu

tayfun talipoğlu merhaba tayfun talipoğlu dostlar merhaba tayfun talipoğlu yaşamı ertelemek çizebilseydim bahar olacaktı yüzün tayfun talipoğlu eskiyen yüzümün yeni gülümseyişi tayfun talipoğlu şiirleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?