deneme bonusu

Kanal İstanbul güzergahı tamam, yüzde 20’si de 2017’de bitecek

Ulaştırma Bakanlığı, güzergahı belli olan Kanal İstanbul Projesinin de içinde yer aldığı büyük projelerle alakalı çalışmalarda 2017 yılı için önemli hedefler belirledi.

Kanal İstanbul güzergahı tamam, yüzde 20’si de 2017’de bitecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, aralarında “Çılgın Proje” olarak adlandırılan Kanal İstanbul Projesinin de yer aldığı büyük projelerle alakalı yürütülen çalışmalarda 2017 yılı için çok önemli hedefler belirledi. Buna göre 2017 yılında; Kanal İstanbul Projesinde yüzde 20, Üç Katlı İstanbul Tüneli yüzde 15, Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı metro hattı inşaatında yüzde 45, Yenikapı-İncirli-Sefaköy metro hattında yüzde 30 oranında ilerleme hedefleniyor. Kanal İstanbul Projesi birçok sektörü ilgilendiren entegre bir proje olarak dikkat çekiyor.

İstanbul Boğazındaki gemi trafiğinin minimize edilmesi ve demirleyen gemilerin oluşturduğu çevre kirliliğinin ortadan kalkması hedefleniyor. Her ne kadar resmi olarak açıklamamış olsa da; Kanal İstanbul Projesi güzergahı belli olurken, ayrıca proje ile yapılacak kentsel dönüşüm sonrasında yeni yaşam alanlarının oluşturulması hedefleniyor.

Kanalın, İstanbul’un batısında, Karadeniz ve Marmara Denizi arasında inşa edileceği biliniyor. Üç Katlı İstanbul Tüneli Projesi ise tamamlandığında dünyada bir ilk olacak. Proje kapsamında her iki yönde ikişer şerit yol bulunacak. Projede 31 kilometre uzunluğunda 14 istasyondan oluşan bir metro hattı da planlanıyor.

kanal istanbul projesi ne durumda kanal istanbul videosu kanal istanbul güzergah kanal istanbul projesi güzergahı kanal istanbul son durum kanal istanbul 2017 kanal istanbul projesi son durum kanal istanbul son 24 saat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!