deneme bonusu

TSK Hürriyet'i yalanladı: 'Karargâh rahatsız' demedik

Hürriyet gazetesinde iç manşetinde yer alan haberle alakalı açıklama yapan TSK, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'a yapılan bilgilendirmede ‘’Karargâh rahatsız’’ şeklinde bir açıklamanın yapılmadığını belirtti..

TSK Hürriyet'i yalanladı: 'Karargâh rahatsız' demedik

TSK, 25 Şubat'ta Hürriyet gazetesi iç manşetinde yer alan ''Karargâh rahatsız'' başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. TSK’nın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, haberi yapan Hande Fırat'a yapılan 'bilgilendirme' sırasında “Karargâh rahatsız” gibi ibarelerin kullanılmadığı belirtildi.  “Bu açıklamayı Türk Silahlı Kuvvetleri ile devlet ve hükümet arasında bir sorun varmış gibi yansıtmak, olayı saptırmaktır” ifadesi kullanıldı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Son zamanlarda, sürekli olarak Genelkurmay Başkanı’nın şahsı üzerinden yapılan mesnetsiz ve maksatlı eleştirilerle, Türk Silahlı Kuvvetleri yıpratılmaya, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için yapılan mücadelenin gölgelenmeye çalışıldığını üzüntüyle müşahede etmekteyiz.
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Genelkurmay Başkanı’nın şahsına yönelik eleştiri kisvesi altında iftiraya varan iddialar ile ilgili bir basın mensubuna bilgilendirmede bulunulmuş ve bu hususlar 25 Şubat 2017 tarihinde yayımlanmıştır.

Yapılan değerlendirmenin içeriği, dikkat ve hassasiyetle düzenlenmiş, ‘Karargâh Rahatsız, Karargâh’ta Rahatsızlık, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Rahatsızlık vb.’ gibi ibareler söz konusu dahi olmamıştır. Sorulan sorulara özetle, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’nin iç politika malzemesi haline getirilmemesi, şahsi işlerden uzak tutulması gerektiği’ ifade edilmiştir. Kararlılık ve azimle terörle mücadele edildiği, Fırat Kalkanı Harekâtı’nın başarıyla tamamlandığı bir dönemde bu tür iddia ve iftiralarla gündemi bulandırma çabalarını esefle karşılıyoruz. Bu açıklamayı Türk Silahlı Kuvvetleri ile devlet ve hükümet arasında bir sorun varmış gibi yansıtmak, olayı saptırmaktır. Cevap verilen eleştirilerin muhatapları bellidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, devletinin ve milletinin emrinde olarak, her zaman olduğu gibi sarsılmaz bir inanç, kahramanlık ve fedakârlıkla şehit kanlarıyla sulanmış bayraklaşan vatan topraklarının güvenliğini sağlamak amacıyla, faaliyetlerine azim ve kararlılıkla devam etmektedir.”,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti öncesinde havaalanında düzenlediği basın toplantısında "Atılan başlık bir terbiyesizliktir, seviyesizliktir. Bu başlığı atmaya gazetenin ne yönetimi, ne de patronaj kadrosu muktedir değildir, olamaz. Bunun için bazı adımlar atılmış vaziyette. Bizler bunun takipçisi olacağız. Bu, bunların eski alışkanlıkları. Herkes yerini, konumunu bilecek" ifadelerini kullanmıştı. Basın toplantısı sırasında yanında Genelkurmay Başkanı Akar da bulunan Erdoğan, TSK'nın internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yapacağını duyurmuştu.

İlgili Aramalarkarargah rahatsız yazısı oku, karargah rahatsız haberi oku, karargah rahatsız yazısı hürriyet, hürriyet karargah rahatsız manşeti, hande fırat kimdir, hurriyet karargah rahatsız, hürriyet karargah rahatsız, hande fırat karargah rahatsız, karargah rahatsız haberi, hande fırat, hürriyet karargah rahatsız haberi, karargah rahatsız yazısı, karargah rahatsız haberi hürriyet, hürriyet manşet, karargah rahatsız ekşi, karargah rahatsız manşeti, hande fırat, karargah rahatsız yazısı, 25 şubat 2017 hürriyet gazetesi, hürriyet gazetesi, karargah rahatsız ne demek, tsk, karargah rahatsız oku, hande firat

TSK Açıklama Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat Karargâh rahatsız Karargah rahatsız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!