Network Pazarlama Para Kazandırıyor mu?
Elif Kaçar

Network Pazarlama Para Kazandırıyor mu?

Network pazarlama yani ağ pazarlama, bir şirketin ürünlerini kullanmaya başladıktan sonra, bu ürünleri satarak şirketten belli bir komisyon almayı,  bu sistemi tanıtarak başkalarının da bu ağa katılmalarını sağlamayı ve ağa katılanlar üzerinden de komisyon almayı sağlayan bir pazarlama stratejisidir.Birçok insan tarafından ön yargılı yaklaşılan bir pazarlama stratejisi olan network pazarlama para kazandırıyor mu?
 
Aslında bu yazıyı yazma kararı alma nedenim son günlerde bu işi yapan kişilerden aldığım, hadi sen de bu ağa katıl, bizim şirket para kazandırıyor cümleleriydi. Hatta 2 gün önce hiç tanımadığım birinden beni takip ettiğine, çok yönlü biri olduğumu fark ettiğine ve temsilcisi olduğu şirketin ağına katılmam için benimle görüşmek istediğine dair aldığım maille, artık bu yazıyı yazmalıyım dedim.
 
Network işler para kazandırıyor mu diye sorarsanız, ben çalışılıp emek verildikten sonra para kazandırmayacak iş olduğunu sanmıyorum.  Her iş sistemi kurup emek verdikten sonra para kazandırır. Network pazarlamaya ön yargılı yaklaşanlar şimdi,  hadi sen de, ne para kazanması, orada her zaman piramidin üstü kazanır diyecekler.  Evet, piramidin üstü kazanıyor ama piramidin üstünün kazanması altının kazamadığı anlamına gelmiyor. Çalıştığınız şirketin patronu kazanıyor diye siz işe gitmiyor musunuz? Gidiyorsunuz, sonuçta ay sonunda maaş alacaksınız. Bu sistemde de piramidin altı komisyon alıyor.  Az mı alıyor,çok mu alıyor, neye göre alıyor bu beni ilgilendirmez.
 
Para kazanan gördün mü derseniz, evet gördüm, tanıyorum. Ablam kadar sevdiğim Aysel abla var. Bu işten sabit bir işte çalışacağından iki ya da üç kat fazlası para kazanıyordur. Üstelik bu sene başarısından dolayı Ford marka araçta hediye ettiler. Nasıl mı çalışıyor arkadaşlarıyla buluşmalarında, eş dost ziyaretlerinde çay kahve içerken, sohbet ederken kullandığı ürünlerin tanıtımını yapıyor. Ürünlerini satıyor. Çalıştığı şirketin tanıtımını yapıyor, şirketine yeni temsilci kazandırırken çevresinin de para kazanmasına vesile oluyor. İşini çok seviyor, emek veriyor bu yüzden de para kazanıyor. Hatta birçoğumuzun senelerce çalışıp, didinip hayalini kurduğumuz ve alamadığımız araba, ona şirketi tarafından hediye edildi. Bırakın emek verdiğin her işte para kazanırsın felsefemi, Aysel ablayı gördükten sonra ‘Network pazarlama para kazandırıyor mu?’ sorusuna hayır kazandırmıyor diyemem.
Evet, işini sevip emek verince, Network pazarlama bile para kazandırıyor. 
 
Evet, para kazandırıyor peki bu işi sen yapar mısın diye sorarsanız hayır yapmam. Yapamam. Benim bir işte başarılı olmam için sevmem gerekir. Sevmiyorum. Sevmediğim için emek vermem. Emek vermediğim içinde başarısız olur para kazanamam. Bu da önyargı, belki seveceksin, diyeceksiniz maalesef ön yargı değil. Ben üniversite dönemimde, makyaj yapmaya ilk başladığım yıllarda, makyaj malzemesi ürünleri olan bir network şirketine kendi alacağım ürünler kazancımla eş değer olur, ürünlere ekstra harçlığımdan para harcamam diye temsilci olmuştum. Kız yurdunda kaldığım için satışlarım oldukça iyiydi ama buna rağmen zarara uğramıştım.  Network işlerde batan tek kişi benimdir sanırım. Nasıl mı battım? Cevap basit işi sevmedim, emek vermedim, işimi salladım ve battım.
 
Network pazarlama para kazandırıyor mu? Kazananda var kazanmayanda. Hangi iş olursa olsun, sevip emek verdikten sonra para kazanırsınız.
 
Elif Kaçar
Bu Habere Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Kahvaltı Mekanları ve Yerleri Avrupa Anadolu Yakası
İstanbul Kahvaltı Mekanları ve Yerleri Avrupa Anadolu Yakası
İstanbul Kahvaltı Mekanları Arasında En İyisi
İstanbul Kahvaltı Mekanları Arasında En İyisi